[C++] Gra statki

Nie wiem czy prawidłowo, cały twój mega switch można zamienić na:

i=wsp/10;

j=wsp%10;

prawidłowo bo działa :smiley:

tylko też jest mega :stuck_out_tongue:

Czasami mam tak że jak sprawdza ustawienia statku to przypisuje wokoło sprawdzanego elementu wartość. 4- można postawić dodatkowy element statku i 5- pole zablokowane nie można postawić dodatkowego elementu statku

Działa to prawidłowe tylko, jak jest jakiś statek przy krawędzi (sprawdzanie to uwzględnia i przypisuje wartości mieszczące się w tablicy) to przy ustawieniu następnego statku np. na środku pola już nie przypisuje dookoła tego statku tylko tak jakby stało przy krawędzi poprzedniej choć stoi na środku planszy i według algorytmu powinno opisać go wokoło. Dlaczego tak może się dziać??

Trzeba czyścić zawartość pamięci ?

Dodane 01.12.2009 (Wt) 1:57

mam taką pętlę

która za każdym razem gdy trafie na dany statek się uruchamia. I tu pytanie jak zrobić lcznik. ten co mam nie działa. cały czas jest wartość 1. Pewnie spowodowane jest tym,że jak od nowa wchodzi w tą pętlę to przypisuje wartość on nowa… i nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić…

Wg twojego rozumowania, twojego algorytmu, może to nie mieć nic wspólnego z rzeczywistością.

Może zasięg zmiennej licznika jest zbyt “nisko” albo gdzieś inicjalizujesz tą zmienną zerem.

To tego sprawdzania już całkowicie nie rozumiem.

tak wygląda kod mojego sprawdzania:

Jeśli chodzi Ci o to m

@2 posty wyżej

Jezu ile ifów… To się do śmiechu warte nadaje. Poczytaj o pętlach.

A wcześniej dałeś 100 case’ów…

Zupełnie źle do tego podchodzisz…

Rzuć okiem na moje statki:

gra-statki-obiektowo-t366292.html