[C#] GTK# i przesuwający się stale pasek postępu

Witam,

czy ktoś z Was ma może pomysł, jak rozwiązać problem, żeby pasek postępu się zaczął stale przesuwać (np. po wciśnięciu przycisku)? Mam na myśli rozwiązanie jak z Synaptica, gdy szuka zależności do pakietu to w pasku postepu jest powiedzmy blok, który się stale przesuwa. Dziękuję za pomoc :slight_smile:

KLIK :stuck_out_tongue:

Tu też byłem :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale to na WinAPI, a ja robię aplikację .NET przenośną z GTK#, i szukałem, ale trudno mi znaleźć cokolwiek :wink:

Masz dwa wyjścia … Jeśli nie będzie to złożony projekt, to możesz najpierw napisać całą aplikację w Visual Studio przy użyciu standardowych bibliotek .NET Framework (oczywiście musisz korzystać tylko z tych technologii, które zostały zaimplementowane w Mono), a następnie możesz ten projekt otworzyć przy użyciu IDE o nazwie MonoDevelop, wprowadzić poprawki (o ile takowe będą potrzebne) i całość skompilować już przy użyciu bibliotek Mono. Ja już tak kilka razy robiłem i to działa. Jeśli jednak będzie to złożony projekt, to lepiej od razu zacznij go robić przy użyciu bibliotek Mono i tym samym przy użyciu IDE MonoDevelop. W tej sytuacji musisz posiłkować się dokumentacją udostępnioną na tej stronie http://mono-project.com/Start. Tu masz trochę o tym jak korzystać z progressbar-ów http://www.mono-project.com/GtkSharp:_Progress_Bars.