[C#] Import/export z Sharepoint to Sql Server

Cześć

 

Mam takie pytanko, czy ktoś kiedyś się bawił z wtyczkami/jobami do sharepointa? Potrzebuje wyświetlać w sharepoincie z bazy danych oraz je w sharepoincie modyfikować. Z tego co mi powiedzieli to sharepoint ma swoją bazę i nie będzie podpinana inna a ta z której będą dane pobierane i zapisywane to druga baza MsSql. Jak ktoś coś doda na sharepoincie, doda również się w drugiej bazie i oczywiście jak ktoś coś doda w drugiej bazie to pojawi się na sharepoincie. Może sa gotowe rozwiązania importu/eksportu z mapowaniem pól?

 

Może włącz sobie replikację pomiędzy tymi serwerami? W ten sposób samo automagicznie się wyrówna, ale wtedy przynajmniej jeden musi być w wersji Standard (nie załozysz publikacji na SQL Express).

Jeśli dobrze kojarzę to mam do dyspozycji chyba nawet professional. Żeby dobrze się zrozumieć. Jest sobie baza danych, do tej bazy jest napisana aplikacja. Teraz sharepoint ma być drugim interfejsem do modyfikacji danych w tej bazie. Nie wiem w jakiej formie Sharepoint zapisuje dane do bazy, zapewne ma swoje wewnętrzne niezmienne struktury tabel. Dodatkowo w drugiej już istniejącej bazie również nie mogę zmienić żadnego rozkładu tabel ani pól. Potrzebuje po prostu zrobić migrację z mapowaniem pól

 

Pole Numer Klienta z Sharepoint ma zostać zapisane do tabeli tbl_CosTam do kolumny IdCustomer

Z tego, co słyszałem (bo sam osobiście nigdy w Sharepoincie się nie taplałem), to jego baza jest oparta na wzorcu open schema, a nie sztywna.

No, ale mniejsza z tym. To, czego potrzebujesz, to SQL Server Integration Services. W tym narzędziu w miarę łatwo wyklikasz sobie mapowania między tabelami w bazie źródłowej i docelowej i postawisz to w sposób współgrający z Twoimi serwerami MS SQL.

Ok, jak masz professional to da się to zrobić. Na serwerze zakładasz publikacje (nie musza w niej być wszystkie tabele, wystarcza te które będziesz updatowal plus ich słowniki). Na SQL-u z sharepoint twożysz subskrypcję i tworzysz aplikację która będzie operować na tej bazie z subskrypcji z uzyciem BCS

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/jj163782.aspx#BCSoverview_Whatcanbcsdo

Dzięki temu jeśli ktoś zmieni dane n SQL-u czy poprzez aplikację z SP, te zmiany natychmiast się wyrównają. SSIS służy raczej do transferowania danych w jedną stronę a nie do ich wyrównywania, do tego SSIS nie działa ciągle a tylko po odpaleniu paczki (np. z job-a).