C++ jak napisać własnego linuksa

(karton16) #1

Witam,

chciałbym napisać własny system jednak wiem, że trzeba znać asm i jakiś język, napisać jądro i sterowniki, dlatego moje pytanie sprowadza się do tego jak stworzyć własną dystrybucję linuxa, ale z własnym środowiskiem graficznym i aplikacjami.

Proszę o podanie linków do stron o tej tematyce oraz własne doświatczenia w tym temacie/

(enedil) #2

Eee Linuksa, czy GNU/Linuksa? Bo to ma w tym wypadku znaczenie.

(Frankfurterium) #3

Na sam początek spróbuj dołączyć do programistów jakiejś istniejącej dystrybucji. To powinno cię otrzeźwić.

(Marcineez) #4

Oplułem monitor, może najpierw naucz się podstaw Linuksa, bo jak na razie nawet nie wiesz co chciałbyś zrobić. Czy to własny system czy dystrybucja?

(karton16) #5

Chodziło o dystrybucje na programowaniu można powiedzieć, że się znam, na linuksie w średnim stopniu. Nie wiem tylko jak połączyć ze sobą jądro gnu/linuksa z moim środowiskiem graficznym i aplikacjami

(kostek135) #6

Generalnie znam trzy sensowne możliwości:

(Frankfurterium) #7

Ja bym powiedział, że to samo odnosi się do tworzenia w pojedynkę systemu, dystrybucji i środowiska graficznego. Nad tym wszystkim pracują całe społeczności, rzesze ludzi wspierane przez opłacanych zawodowców.

(Marcineez) #8

Nie umiesz, widziałem inne twoje tematy.

Po co tak właściwie chcesz to robić, mało to jeszcze dystrybucji które pojawiają się na jakiś czas i znikają? Po co kolejna? Co takiego wartościowago chciał byś w niej wnieść?

(piterbenks) #9

Pisanie własnego systemu operacyjnego? Czy to nie strata czasu :slight_smile: ? Zajmij się lepiej programowaniem aplikacji mobilnych. Na tym jest większy biznes.