C++ jak napisać własnego linuksa

Witam,

chciałbym napisać własny system jednak wiem, że trzeba znać asm i jakiś język, napisać jądro i sterowniki, dlatego moje pytanie sprowadza się do tego jak stworzyć własną dystrybucję linuxa, ale z własnym środowiskiem graficznym i aplikacjami.

Proszę o podanie linków do stron o tej tematyce oraz własne doświatczenia w tym temacie/

Eee Linuksa, czy GNU/Linuksa? Bo to ma w tym wypadku znaczenie.

Na sam początek spróbuj dołączyć do programistów jakiejś istniejącej dystrybucji. To powinno cię otrzeźwić.

Oplułem monitor, może najpierw naucz się podstaw Linuksa, bo jak na razie nawet nie wiesz co chciałbyś zrobić. Czy to własny system czy dystrybucja?

Chodziło o dystrybucje na programowaniu można powiedzieć, że się znam, na linuksie w średnim stopniu. Nie wiem tylko jak połączyć ze sobą jądro gnu/linuksa z moim środowiskiem graficznym i aplikacjami

Generalnie znam trzy sensowne możliwości:

 

Ja bym powiedział, że to samo odnosi się do tworzenia w pojedynkę systemu, dystrybucji i środowiska graficznego. Nad tym wszystkim pracują całe społeczności, rzesze ludzi wspierane przez opłacanych zawodowców.

 

Nie umiesz, widziałem inne twoje tematy.

 

Po co tak właściwie chcesz to robić, mało to jeszcze dystrybucji które pojawiają się na jakiś czas i znikają? Po co kolejna? Co takiego wartościowago chciał byś w niej wnieść?

Pisanie własnego systemu operacyjnego? Czy to nie strata czasu :slight_smile: ? Zajmij się lepiej programowaniem aplikacji mobilnych. Na tym jest większy biznes.