[C#]Jak to jest z tym kompilowaniem? ;p

Witam

Chciałem zapytać, jak to jest z kompilowaniem programów w C#? Chodzi o to że chcę się nauczyć C# ale wielu kolegów (nie jacyś specjalni programiści, takie tam samouki;p) mówi że kompilacja jest taka uciążliwa że aż zniechęca do pisania programów w tym języku. Ja sam nie mam pojęcia, przyznam szczerze ze byłem pewien ze odbywa się do podobnie jak w Turbo Pascalu albo w C++(Code::Blocks albo Dev C++) czyli przez jakąś kombinację klawiszy albo przez kliknięcie kilka razy myszą .

Jeżeli możecie to przy okazji napiszcie takiego “tutka” jak to się robi?

Pozdrawiam Galek1908

Tutorial o tym jak wcisnąć klawisz F6? Czy jest na sali lekarz?

Albo F5 (od razu run).

A nawet jeśli trzeba to z palca w konsoli (cmd) jest też proste (csc).

Chyba twoim znajomym coś się pokręciło, albo o czymś innym mówili :wink:

Ściągnij Microsoft Visual C# 2010 Express i się pobaw sam, jak dla mnie najlepsze IDE jakie kiedykolwiek powstało to Visual Studio właśnie, nawet to w wersji Express.

Mówiłem ze nie miałem jeszcze styczności z C# dlatego pytam…gdybym rozkiminł język czy program to bym nie potrzebował twojej łaskawej odpowiedzi z tym zbędnym komentarzem…ale dzięki, rozumiem że dzieje się to podobnie jak w innych językach

Więc ściągnij to co napisałem wyżej i zobacz sam.

tak jak mówi kolega cinkibolek: ściągnij, potestuj, pobaw się. Kompilacja to F5 (program okienkowy) bądź Shift+F5 - program konsolowy. Shift zapobiega zamykaniu programu od razu po wykonaniu operacji, instrukcji. Jako student mam dostęp do MSDN AA w wersji Ultimate, ale w Express można wystarczająco duuuużo rzeczy zrobić. A dodatkowym plusem jest to, że program jest darmowy (wymagana rejestracja, bo inaczej po 30 dniach blokada chyba) - i można korzystać w celach komercyjnych - co dla mnie jest wielkim plusem.

Dodatkowo możesz się zainteresować Web Developer Express - tak jak visual, ale do tworzenia stron internetowych (aspx) - VB i C# - dla mnie w tym momencie niezbędne narzędzia…

Dzięki wielkie za odpowiedzi :smiley:

Wszystko już jest jasne

Bez urazy, ale ja jednak będę się upierał, że Twoi koledzy wymagają pomocy, jeśli mają z tym problem…

Weź może przestań publicznie bzdury wypisywać.

Kompilacja to F6 (cała solucja) lub Shift + F6 (bieżący projekt).

F5 to uruchomienie aplikacji z debugerem, nie ma znaczenia, czy to aplikacja okienkowa, konsolowa, webowa czy inna.

A Shift + F5 to uruchomienie aplikacji BEZ debugera.

(Oczywiście mowa o standardowych skrótach przy ustawieniu klawiatury dla C#, w C++ czy VB może być inaczej.)

A weźmy potężne aplikacje, które co chwila testujemy, kompilowanie może trwać kilka sekund. Skryptowe idą szybciej, ale wymagają intepretera, żeby w ogóle działać.

@somekind zwracam honor, mój błąd.

Potężne aplikacje kompilują się kilka-kilkanaście minut (w C++ kilka godzin).

I działają setki razy wolniej niż kompilowane. ;]

Setki? Bez przesady. Nawet w takich syntetycznych benchmarkach jak ten różnice nie przekraczają 30x.