[C#] Jak wczytać linię z tekstu do zmiennej?

Witam

Chcę po wczytaniu tekstu do string, wczytywać pojedyncze linijki z tego tekstu do innego stringa. Zrobiłem już część odpowiedzialną za wczytywanie tekstu z pliku tekstowego, a teraz chcę zrobić wczytywanie linii tego tekstu, oraz nadpisywanie tych linii innym tekstem z innej zmiennej. Np. Chcę wczytać tekst ze stringa A do Rich_TextBox1 i 7 jego linię wpisać do stringa B, a 7 linię z Rich_TextBox1 wymienić na dane ze stringa C i zapisać do zmiennej A. Mam z tym problem i nie wiem jak to zrobić, bo nie wiem jak wczytywać i zapisywać poszczególne linie. Dodatkowo chciałbym też wiedzieć jak wyszukać w tekście ciągu np. “ABCDEFG” i ten ciąg wymienić na inny np. “QWERTY” z jakiegoś innego stringa, ale to już jest mniej istotne niż ten pierwszy problem. Jakieś rady, wskazówki czy fragmenty kodu były by bardzo pomocne. Dzięki za pomoc!

Po pierwsze jak masz string, to nie masz tam linii, tekst który był w pliku staje się jednym ciągiem. Można stworzyć tablicę stringów, i np. każdy element w tablicy to nowa linia. Co do twojego 2 problemu to na wyszukiwanie wzorca w tekście są odpowiednie algorytmy, ale na piechotę można coś mniej wydajnego samemu wymyślić.

nie no naprawdę ?

  1. LIST lista;

  2. String s = old_s.replace(“ABCDEFG”, QWERTY");

Ale jak mówię nie o liniach w string tylko liniach w rich textboxach, czytaj dokładnie. Rozwiązałem to w ten sposób string B = Rich_textBox1.Lines[1]; gdzie 1 to numer lini, a co do wyszukiwania ciągu, to wciąż nie wiem. To co napisał Sierpik nie działa. Napisałem już ponad 400 linijek kodu, więc nie zamierzam tak porzucić programu.

Co to znaczy “nie działa”? Pisz dokładnie.

Przy wymianie dłuższego tekstu nie wymienia, no i nie wiem jak wymienić tylko pierwszy lub np. drugi taki ciąg, a nie wszystkie wyszukane. Może ktoś pokaże przykładowy kod który wyszukuje ciąg znaków, np po znalezieniu 4 takich wybiera 2 i wymienia go na tekst z jakiego stringa. Nie proszę o gotowca, ale o przykład w ramach jasności. Chciałem też spróbować klasą Regex, ale nie wychodzi mi nic, może ktoś też ją mógł by mi objaśnić na przykładzie.