[C#] Jak wczytać linię z tekstu do zmiennej?

(Dudix3) #1

Witam

Chcę po wczytaniu tekstu do string, wczytywać pojedyncze linijki z tego tekstu do innego stringa. Zrobiłem już część odpowiedzialną za wczytywanie tekstu z pliku tekstowego, a teraz chcę zrobić wczytywanie linii tego tekstu, oraz nadpisywanie tych linii innym tekstem z innej zmiennej. Np. Chcę wczytać tekst ze stringa A do Rich_TextBox1 i 7 jego linię wpisać do stringa B, a 7 linię z Rich_TextBox1 wymienić na dane ze stringa C i zapisać do zmiennej A. Mam z tym problem i nie wiem jak to zrobić, bo nie wiem jak wczytywać i zapisywać poszczególne linie. Dodatkowo chciałbym też wiedzieć jak wyszukać w tekście ciągu np. "ABCDEFG" i ten ciąg wymienić na inny np. "QWERTY" z jakiegoś innego stringa, ale to już jest mniej istotne niż ten pierwszy problem. Jakieś rady, wskazówki czy fragmenty kodu były by bardzo pomocne. Dzięki za pomoc!

(kowal.luk) #2

Po pierwsze jak masz string, to nie masz tam linii, tekst który był w pliku staje się jednym ciągiem. Można stworzyć tablicę stringów, i np. każdy element w tablicy to nowa linia. Co do twojego 2 problemu to na wyszukiwanie wzorca w tekście są odpowiednie algorytmy, ale na piechotę można coś mniej wydajnego samemu wymyślić.

(Marcin Gl Pl) #3

nie no naprawdę ?

1. LIST lista;

2. String s = old_s.replace("ABCDEFG", QWERTY");

(Dudix3) #4

Ale jak mówię nie o liniach w string tylko liniach w rich textboxach, czytaj dokładnie. Rozwiązałem to w ten sposób string B = Rich_textBox1.Lines[1]; gdzie 1 to numer lini, a co do wyszukiwania ciągu, to wciąż nie wiem. To co napisał Sierpik nie działa. Napisałem już ponad 400 linijek kodu, więc nie zamierzam tak porzucić programu.

(Somekindsoftware) #5

Co to znaczy "nie działa"? Pisz dokładnie.

(Dudix3) #6

Przy wymianie dłuższego tekstu nie wymienia, no i nie wiem jak wymienić tylko pierwszy lub np. drugi taki ciąg, a nie wszystkie wyszukane. Może ktoś pokaże przykładowy kod który wyszukuje ciąg znaków, np po znalezieniu 4 takich wybiera 2 i wymienia go na tekst z jakiego stringa. Nie proszę o gotowca, ale o przykład w ramach jasności. Chciałem też spróbować klasą Regex, ale nie wychodzi mi nic, może ktoś też ją mógł by mi objaśnić na przykładzie.