[C++, Java, PHP, OOP PHP] Wideo kursy w full hd


(Mckdds10) #1

Cześć wszystkim, chciałbym zaprezentować wam moje wideo kursy programowania. Wszystkie dostępne są za darmo oraz znajdują się na serwisie youtube dlatego jest do nich łatwy dostęp poprzez komputery stacjonarne, laptopy a nawet smartphony. Odcinków jest prawie 100, każdy w rozdzielczości full hd oraz z dobrym nagłośnieniem( chociaż pierwsze 5 filmów pod względem głośności wyszło dosyć słabo :roll: )

Jestem otwarty na uwagi i propozycje moich widzów, to wy decydujecie o tym co chcecie oglądać.

Filmy zacząłem nagrywać z bardzo prostego powodu a mianowicie na "polskim" youtubie było ich bardzo niewiele. Było kilku autorów, którzy mieli ponad 5 odcinków ale na tym się kończyło.

W przyszłości planuję zrobić odcinki o programowaniu w c# oraz o programowaniu pod platformę android.


(Dvdk15) #2

z ciekawością zobaczę! ale dopiero wieczorem(ze względu na czas i brak dźwięku) :slight_smile:


#3

Podoba mi się to


(underface) #4

dość ciekawie, ale jest jeden minus, mianowicie tło twojej strony na yt "razi" kolor czarny z ten seledynem odpychają potencjalnego widza i zaciemniają treści.

a z mojej strony proponuje zrobić jakąś stronę w której będzie podział na kategorie i poszczególne lekcje i odnośniki do filmów, bo w tej liście która się robi w yt dość dzieżko znaleźć kolejne lekcje od 1 do ostatniej z danego kursu

a tak to bardzo dobra robota :smiley:


(pain3hp) #5

wg mnie szybciej sie uczy z jakiegoś poradnika tekstowego zwłaszcza że mało tłumaczysz a więcej pokazujesz (taka mała różnica a jak dla mnie kluczowa). Na końcu poradnika C++ mowisz zeby pisać co chcemy więc ja bym chciał zaawansowany c++ najlepiej weź jakas bibliotekę/framework do tworzenia gier i omów :slight_smile: może XNA game studio?


(Mckdds10) #6

Zwróć uwagę kiedy ten film był wrzucony :wink:. Poprzez głosowanie została wybrana java, której jak na razie zrobiłem 30+ odcinków, potem byłem proszony o php więc jest php. Teraz jeżeli wyjdzie, że ma być zaawansowane c++ to będzie zaawansowane c++ a właściwie od początku przerobię c++ bo była to moja pierwsza seria i pewnie sam przyznasz, że w porównaniu do innych serii ta wypadła troszkę słabiej. Nie ma co tak wymyślać z tymi frameworkami bo przecież jakimś geniuszem nie jest i nie mam w głowie wszystkich bibliotek itd.

@underface

To i tak lepiej niż to co miałem przedtem, niedopasowany szablon z neta :smiley:


(Ryan) #7

Mam cztery poważne uwagi.

 1. (Lekcja 0 szczególnie) Dev-C++ jest archaiczny, nie jest wspierany, ma masę błędów. Nie powinno się zachęcać do jego używania. To destruktywne zachowanie.

 2. (Kilka pierwszych lekcji) Full HD jest fajne, ale prezentacje tworzone w ten sposób są nieczytelne w każdym innym przypadku. Nie bez powodu większość webcastów opiera się na prezentowaniu wycinka ekranu albo poważnie powiększonych czcionek.

 3. (Niemalże dowolna lekcja) Używanie system("pause"); jest złym nawykiem i promowanie go jest kiepskim pomysłem. Programowanie nie polega na przyklejaniu plastra na czymś, co nie działa, a zrozumieniu dlaczego działa w konkretny sposób i odpowiednim poprawieniu kodu. Co więcej używanie system() jest archaizmem związanym z wykorzystaniem Dev-C++, który w przeciwieństwie do np. VS nie utrzymuje przy życiu konsoli.

 4. (Lekcje 16 i 17) Uczenie zaprzyjaźniania zamiast nauki porządnej architektury kodu uważam za szkodliwe.

To tyle głównych uwag po zapoznaniu się z lekcjami C++.


(Mckdds10) #8

 1. W kolejnej odsłonie kursu c++ będę używał code blocks.

 2. Przez pierwsze 5 odcinków, potem jest tylko wycniek kodu.

 3. Filmy pokazywały jak programować pod windowsem dlatego używałem system("pause"); Z tego co wiem VS też chyba nie utrzymuje przynajmniej najnowsza wersja, zresztą i tak trzeba jakoś ją utrzymać bo rzadko kto teraz uruchamia programy z wiersza poleceń i jak mu tylko "mrygnie" okienko to może nie wiedzieć o co chodzi.

 4. Szkodliwe by było gdybym o tym nie wspomniał :lol:

Dzięki za konstruktywną krytykę, wszystko to co powiedziałeś zostanie poprawione w kolejnej odsłonie tego kursu(tak jak już to wcześniej napisałem).


(Ryan) #9
 1. Cool.

 2. Dlatego napisałem "pierwsze odcinki". ;]

 3. Nigdy nie używałem system("pause"); pod Windowsem. Nie ma takiej potrzeby. Każde VS przynajmniej od wersji szóstej utrzymuje konsolę po Run (nie po Run and Debug). Uruchamianie rzeczy z wiersza poleceń jest niezbędną umiejętnością, jeśli chce się pracować z kodem. Jakimkolwiek. Brak tej umiejętności to jakieś kosmiczne nieporozumienie i pianie wymówek za leniwych programistów to zmarnowany czas. Trzeba pokazać co się dzieje i dlaczego. Programista ma wiedzieć co robi, a nie "na ślepo" wpisywać system("pause");.

 4. Nie.