[C++, Java, PHP, OOP PHP] Wideo kursy w full hd

Cześć wszystkim, chciałbym zaprezentować wam moje wideo kursy programowania. Wszystkie dostępne są za darmo oraz znajdują się na serwisie youtube dlatego jest do nich łatwy dostęp poprzez komputery stacjonarne, laptopy a nawet smartphony. Odcinków jest prawie 100, każdy w rozdzielczości full hd oraz z dobrym nagłośnieniem( chociaż pierwsze 5 filmów pod względem głośności wyszło dosyć słabo :roll: )

Jestem otwarty na uwagi i propozycje moich widzów, to wy decydujecie o tym co chcecie oglądać.

Filmy zacząłem nagrywać z bardzo prostego powodu a mianowicie na “polskim” youtubie było ich bardzo niewiele. Było kilku autorów, którzy mieli ponad 5 odcinków ale na tym się kończyło.

W przyszłości planuję zrobić odcinki o programowaniu w c# oraz o programowaniu pod platformę android.

http://www.youtube.com/MindControlDx

z ciekawością zobaczę! ale dopiero wieczorem(ze względu na czas i brak dźwięku) :slight_smile:

Podoba mi się to

dość ciekawie, ale jest jeden minus, mianowicie tło twojej strony na yt “razi” kolor czarny z ten seledynem odpychają potencjalnego widza i zaciemniają treści.

a z mojej strony proponuje zrobić jakąś stronę w której będzie podział na kategorie i poszczególne lekcje i odnośniki do filmów, bo w tej liście która się robi w yt dość dzieżko znaleźć kolejne lekcje od 1 do ostatniej z danego kursu

a tak to bardzo dobra robota :smiley:

wg mnie szybciej sie uczy z jakiegoś poradnika tekstowego zwłaszcza że mało tłumaczysz a więcej pokazujesz (taka mała różnica a jak dla mnie kluczowa). Na końcu poradnika C++ mowisz zeby pisać co chcemy więc ja bym chciał zaawansowany c++ najlepiej weź jakas bibliotekę/framework do tworzenia gier i omów :slight_smile: może XNA game studio?

Zwróć uwagę kiedy ten film był wrzucony ;). Poprzez głosowanie została wybrana java, której jak na razie zrobiłem 30+ odcinków, potem byłem proszony o php więc jest php. Teraz jeżeli wyjdzie, że ma być zaawansowane c++ to będzie zaawansowane c++ a właściwie od początku przerobię c++ bo była to moja pierwsza seria i pewnie sam przyznasz, że w porównaniu do innych serii ta wypadła troszkę słabiej. Nie ma co tak wymyślać z tymi frameworkami bo przecież jakimś geniuszem nie jest i nie mam w głowie wszystkich bibliotek itd.

@underface

To i tak lepiej niż to co miałem przedtem, niedopasowany szablon z neta :smiley:

Mam cztery poważne uwagi.

  1. (Lekcja 0 szczególnie) Dev-C++ jest archaiczny, nie jest wspierany, ma masę błędów. Nie powinno się zachęcać do jego używania. To destruktywne zachowanie.

  2. (Kilka pierwszych lekcji) Full HD jest fajne, ale prezentacje tworzone w ten sposób są nieczytelne w każdym innym przypadku. Nie bez powodu większość webcastów opiera się na prezentowaniu wycinka ekranu albo poważnie powiększonych czcionek.

  3. (Niemalże dowolna lekcja) Używanie system(“pause”); jest złym nawykiem i promowanie go jest kiepskim pomysłem. Programowanie nie polega na przyklejaniu plastra na czymś, co nie działa, a zrozumieniu dlaczego działa w konkretny sposób i odpowiednim poprawieniu kodu. Co więcej używanie system() jest archaizmem związanym z wykorzystaniem Dev-C++, który w przeciwieństwie do np. VS nie utrzymuje przy życiu konsoli.

  4. (Lekcje 16 i 17) Uczenie zaprzyjaźniania zamiast nauki porządnej architektury kodu uważam za szkodliwe.

To tyle głównych uwag po zapoznaniu się z lekcjami C++.

  1. W kolejnej odsłonie kursu c++ będę używał code blocks.

  2. Przez pierwsze 5 odcinków, potem jest tylko wycniek kodu.

  3. Filmy pokazywały jak programować pod windowsem dlatego używałem system(“pause”); Z tego co wiem VS też chyba nie utrzymuje przynajmniej najnowsza wersja, zresztą i tak trzeba jakoś ją utrzymać bo rzadko kto teraz uruchamia programy z wiersza poleceń i jak mu tylko “mrygnie” okienko to może nie wiedzieć o co chodzi.

  4. Szkodliwe by było gdybym o tym nie wspomniał :lol:

Dzięki za konstruktywną krytykę, wszystko to co powiedziałeś zostanie poprawione w kolejnej odsłonie tego kursu(tak jak już to wcześniej napisałem).

  1. Cool.

  2. Dlatego napisałem “pierwsze odcinki”. ;]

  3. Nigdy nie używałem system(“pause”); pod Windowsem. Nie ma takiej potrzeby. Każde VS przynajmniej od wersji szóstej utrzymuje konsolę po Run (nie po Run and Debug). Uruchamianie rzeczy z wiersza poleceń jest niezbędną umiejętnością, jeśli chce się pracować z kodem. Jakimkolwiek. Brak tej umiejętności to jakieś kosmiczne nieporozumienie i pianie wymówek za leniwych programistów to zmarnowany czas. Trzeba pokazać co się dzieje i dlaczego. Programista ma wiedzieć co robi, a nie “na ślepo” wpisywać system(“pause”);.

  4. Nie.