C# -kilka pytań związanych z Windows Forms

Cześć.

Otóż tworzę aplikacje konkursową w WindowsForms i mam pewien problem. Pierwsze okienko zawiera 2 przyciski(Rozpocznij i zakończ) wiec nie ma tu nic trudnego. Problem zaczyna się przy drugim okienku. Chcę ,żeby po kliknięciu na przycisk “Następne” na okienku zmieniało się pytanie i odpowiedzi, a także numer pytania. Da się to zrobić w 1 okienku czy muszę ich zrobić np 19?

Druga sprawa.

Jak podłączyć plik excela(taką bazę danych mała z pytaniami i poprawnymi odpowiedziami) do C#? Jak zapisywać takie pytania w excelu? I czy baza ma być ładowana w drugim okienku czy w pierwszym też po kliknięciu przez użytkownika przycisku “Rozpocznij”.

Sprawa trzecia.

Jakie pola dać to treści pytań i odpowiedzi? Tak aby użytkownik nie mógł nic zmienić.

Z góry dzięki :slight_smile:

Da się w jednym okienku, po prostu po wciśnięciu przycisku ładujesz nowe teksty i je przypisujesz.

Co do drugiego pytania to może lepiej użyj SQL-a co jednocześnie rozwiąże problem trzeci.

khardim24 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

W tym rzecz że nie chce bazy danych tylko plik(nie musi być koniecznie excel) ,ważne aby nie była to baza danych.

To będzie baza danych tyle ze plikowa.

Użyj w takim razie pliku XML, w C# jest wbudowana ich obsługa.

Oki uzylem Xml ,ale mam pewien problem.

Oto tresc Xmla:

I wypocilem cos takiego:

Czy to jest dobrze? Jak sie pozniej odwolac do poszczegolnych kolumn? Nie do konca rozumiem na jakiej zasadzie to jest z tymi Xmlami. Dodam ,że dopiero zaczynam swoja przygode z c#.

z gory dzieki :slight_smile: