[C++] Klawisze strzałek

nie nie użyłem w swoim programie break więc o co chodzi ?

Znajdź sobie lepszych kolegów…

Co to za studia, na których zakazują używania podstawowej składni języka? :smiley:

A sam najpierw naucz się składni języka, a potem dawaj rady innym. I nie pisz więcej głupot.

switch, podobnie jak if jest instrukcją warunkową. Różnią się od siebie jedynie zastosowaniem, w tym akurat przypadku (sprawdzanie kilku konkretnych wartości jednej zmiennej) switch jest lepszy, a co najmniej czytelniejszy.

siema

nie chce się kłócić, ale zrozumiałeś o co mi chodziło w tym poście ?,( nie komentuj moich kolegów i tym podobne). nie uczyłem się tej konstrukcji i nie muszę mówić dlaczego. powiem ci że jak widzę break to spisuje to na straty, jedynie mogę się przyznać że zapomniałem że w instrukcji switch konieczny jest break. i po pierwsze że instrukcja switch jest lepsza dla ciebie i po drugie jest czytelniejsza dla ciebie.

pozdrawiam.

Zarówno switch jak i break to bardzo przydatne instrukcje i w ich stosowaniu nie ma nic złego. Im prędzej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie. Weź sobie dowolny kurs/książkę do C++ i poczytaj.

to też zależy od autora książki i w 1 autor prawie zawsze używa if a w 2 wszędzie widzę case :slight_smile:

chasar , wszystko mieszkasz.

goto jest instrukcją, której nie powinno się używać, bo komplikuje i zaciemnia kod.

break i continue są instrukcjami sterującymi wewnątrz pętli. Ich użycie jest jak najbardziej wskazane. Właśnie używanie tych dwóch instrukcji sprawia, że nie trzeba używać goto ;]

Ponadto break używa się do oddzielania od siebie kolejnych bloków w switch.

Twoje teorie nie mają pokrycia w rzeczywistości, a jeśli masz złe przyzwyczajenia, to je zmień, bo sam sobie komplikujesz życie.

GitzZz , nie to nie zależy od autora. Instrukcji używa się zgodnie z ich przeznaczeniem.

Poczytajcie tutaj: http://pl.wikibooks.org/wiki/C/Instrukcje_steruj%C4%85ce

chasar właśnie za tyle if-ów jeden po drugim powinieneś dostać banie . :smiley:

Poza tym od poczatku jestem w C++,wiec moje gratulacje za ten post =D>

Pozdrawiam.

dumdum - wiesz co a nawet dobrze że somekind napisał te posty i uświadomił mi że robiłem błąd, i przepraszam za to.

pozdrawiam


chcę przeprosić dumdum-a

dumdum.png

nie patrzcie na literówkę piotek a nie piotrek

A po kiego grzyba dodałem tam bibliotekę iostream jak jest constream. #-o

Przestrzeń nazw std też tam jest niepotrzebna.

Pozdrawiam wszystkich na koniec.

a ja mam kolejne pytanie :smiley:

dobrze chodzi o to

leci sobie pętelka leci leci dobra każe jej :stuck_out_tongue_winking_eye: wczytać coś i teraz problem chce aby pętla poczekała ileś czasu a jak użytkownik nie poda niczego to idzie dalej oczywiscie wczytywanie odbywa się bez potwierdzenia :wink: