[C++] Kopiowanie całego folderu z wyjątkami

Jak kopiować foldery w C++ tak, aby kilka plików nie zostało skopiowanych, np. chcę, aby folder J:\cośtam\ został skopiowany z wyjątkiem np. plików wyjątek1.txt, wyjątek2.txt do C:\nudy?

Zrobić listę plików, usunąć te które nie mają być kopiowane, a resztę skopiować. Tyle, że do tego trzeba by użyć jakiejś zewnętrznej biblioteki.

tylko jakiej?

Na przykład Boost.Filesystem: http://www.boost.org/doc/libs/1_39_0/li … /index.htm

Choć to tylko propozycja.

Ja, jako iż nie przepadam za boostem(zbyt duża kobyła dla mnie), polecam użyć natywnych dla danego środowiska bibliotek. Z tego co widzę to podałeś ścieżki Windows, a więc użyj WinAPI(funkcje: CopyFile, FindFirstFileEx, FindNextFile). Reszta tak jak podał nr47.

W WinAPI, to ja tylko umiem okienko zrobić< z napisem, przyciskami i ikonką o bok, więc to raczej nie jest dobry pomysł (zresztą o wiele wygodniej programowało mi się w Qt). Właśnie… może w Qt jest taka możliwość?

Da się, wystarczy poszukać: http://doc.qtsoftware.com/4.5/qdir.html

Chociaż QtCore to raczej większa kobyła niż samo Boost.Filesystem.

To już w tym temacie zadam jeszcze jedno pytanie (chodź możliwe, że będzie ich jeszcze więcej). Jeżeli bym pisał w Qt, to najprawdopodobniej na Linuksie (w Windowsie na żadnym z dysków nie mam wystarczająco dużo wolnej przestrzeni na zainstalowanie Qt), więc czy jest możliwość pod Linuskiem skompilować program do formatu .exe (bo aplikacja głównie przeznaczona byłaby na Windowsa)?

Ogólnie można przez mingw32, ale czy z Qt to zadziała to nie wiem, używałem tylko z biblioteką standardową.

To jak ściągnę już Kubuntu 9.04 i zainstaluję je, to sprawdzę, a poza tym, to dzięki :slight_smile: