[C++] Książka o bibliotekach graficznych


(Quentin) #1

Witam!

A więc można powiedzieć, że znam już w miarę dobrze C++ oraz kilka jego bibliotek i chciałbym teraz zacząć pisać większe programy od razu jako aplikacje okienkowe. W Helionie jest jednak tylko 1 książka na ten temat z 2008r.:

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/cppwyk.htm

Opisuje wxWidgets oraz QT. Chyba jest bardzo dobra skoro zajmuje 2-gie miejsce pod względem "Najczęściej kupowane" w kategorii C++. (Przebija nawet Thinking in C++).

Ale jednak chciałbym się jeszcze was poprosić (tzn. tych, którzy znają choć jedną z ww. bibliotek graficznych), żebyście rzucili okiem na przykładowy rozdział i na spis treści i powiedzieli czy książka w miarę szczegółowa.

Nie chcę żeby była rodzajem "podręcznika" do C++, który ma 150 stron :roll:

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:


(=VND=) #2

Do wxWidgets jedyna sensowna (moim zdaniem) to tylko ta:

wxWidgets po angielsku - nigdzie nie widziałem tłumaczenia.

wxWidgets to klasy MFC z dopalaczem, jak dla mnie :wink: aplikacje pisze się bardzo przyjemnie.

Praktycznie układasz wszystko jak z klocków. Po zrobieniu GUI w IDE lub zewnętrznym programie np. wxFormBuilder, pozostaje Ci jedynie zaprogramować reakcje na odpowiednie zdarzenia.

Co do książki to mogę powiedzieć że, dość sporo opisuje - sugeruje się tylko spisem treści, ponieważ przykładowy rozdział jest o QT :wink:

Aplikacje okienkowe napiszesz i bez tych bibliotek używając MFC np.

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/vcpp6k.htm


(Quentin) #3

O MFC słyszałem bo mam książkę, która leży C++ Elementarz hakera. Szkoda tylko, że Projekt MFC można stworzyć tylko w płatnej wersji Visuala... W edycji Express tego nie ma niestety :frowning:

To świetnie :slight_smile: