C-Media AC97 Audio Device Driver do Windowsa Visty

Witam :slight_smile:

Zaczne od tego że na samym początku miałem Windowsa XP Professional SP3 i zatualizowałem go do Windowsa Visty. Chciałem najpierw zformatować XP i zainstalować świeżą Viste ale miałem pewne problemy więc po prostu go zatualizowałem. Bałem się tylko tego że po aktualizacji nie będę miał dzwięku bo sterownik nie będzie chciał współpracować z Vistą bo był tylko do XP ale jednak głos działał i wszystko było ok. Tylko że chciałem zrobić jeszcze formata bo miałem trochę zaśmieciony dysk i komputer się wolno włączał więc udało mi się zrobić formata ale po formacie nie mogłem znaleźć żadnego sterownika do tej karty dźwiękowej. Szukałem dosłownie wszędzie, instalowałem kilka sterowników niby na Viste ale jak nie było dźwięku tak nie ma do tej pory, możliwe że coś przeoczyłem a możliwe że po prostu nie ma tego sterownika na Viste, tylko co teraz mam zrobić żeby mieć dźwięk? Nie ma jakiegoś ogólnego sterownika dźwięku do Visty? Albo może ja coś przeoczyłem i faktycznie gdzieś jest tylko ja przeoczyłem. Dodam że jak włączyłem komputer to pojawiłami się się “chmurka” w prawym dolnym rogu z tym że znaleziono kartę dźwiękową i windows chce wyszukać do niej sterownik i dałem wyszukaj w trybie online ale tak szukało z pół godziny i uznałem że to nie ma sensu i to zamknąłem. Co mam teraz zrobić żeby mieć dźwięk? Nie wróce do XP, nie chce Windowsa 7 bo kupiłem Viste i chce mieć dźwięk na Viście tylko jak to zrobić?

Z góry dziękuje :slight_smile:

Podaj model płyty głównej …

ASRock P4i65GV

Ze strony producenta płyty głównej pobierz sterownik dla Windows XP (niestety producent nie wspiera Windows Vista) a następnie go rozpakuj.

Uruchom instalator w trybie zgodności z Windows XP (na pliku SETUP kliknij prawym klawiszem myszki, wybierz WŁAŚCIWOŚCI, następnie zakładka ZGODNOŚĆ, zaznacz TRYB ZGODNOŚCI i z listy wybierz Windows XP, zatwierdź zmiany). Jeżeli to nie przyniesie efektu będziesz musiał zainstalować sterownik ręcznie.

Nie trzeba uruchamiać z trybem zgodności, starczy zainstalować i powinien wykryć sprzęt, jeśli to nie zadziała to przez Menadżer Urządzeń ręcznie zainstalować.