C-Media CM6501 Like Sound Device PROBLEM z kanałami!

Szukałem rozwiązania mojego problemu na wielu stronach ale niestety nic nie znalazlem. Już wyjaśniam o co chodzi: mam płytę główną ASUS M2N SLI i karte dźwiękowa zintegrowaną C-Media CM6501 Like Sound Device. Sterowniki mam z płyty dołączonej do płyty głównej. Problem polega na tym, iż w komputerze mam 6 kanałów w czym jeden to mikrofon a pozostałe 5 to wejścia liniowe, lecz nie moge ich wykorzystać, ponieważ działa tylko jedno wejście, a chciałbym podłączyć 3 urządzenia. Sprawdzałem u kolegi, bo on też ma zintegrowana kartę dźwiękową i też ma 6 wejść i gdy u niego podłaczy się jakieś urządzenie to wyświetla mu sie okienko z propozycjami urządzenia np" słuchawki, wejście liniowe. Wiem, że ona ma płyte z GIGABYTE. Jak sobie z tym poradzić, żeby pozostałe wejścia działały. Starałem się jak najprościej wyjaśnić o co mi chodzi :slight_smile: mam nadzieje, że wiecie o co chodzi.

Pozdrawiam

Widać ma tego Gigabyte z Realtekiem.

Spróbuj zainstalować nowsze sterowniki. Albo zmienić ustawienia w Panelu sterowania.

Zainstalowałem nowsze stery i nic to nie dalo…a w panelu sterowania nic nie znalazlem na ten temat :stuck_out_tongue:

Kolega ma pewnie układ Realteka, i dlatego mu tak fajnie wykrywa sprzęt. Przy C-Media już nie jest tak kolorowo. Sam miałem taki układ dźwiękowy w starszej płycie. Spróbuj pogrzebać w ustawieniach programu C-Media którego ikonke znajdziesz w trayu.

Dodam screena i moze ktos mi pomoze :slight_smile:

0b1d32e95b3c3e74.jpg

takie mam tylko ustawienia :stuck_out_tongue: wszystko naciskalem i nic :PP

hawrek777 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif