C miganie tekstu

Witam!

Nie umiem poradzić sobie ze wstawieniem komendy “BLINK” która rzekomo ma sprawić że tekst będzie migał ;]

Jeżeli jakiś dobry człowiek/programista mógł napisać mi po krótce na chłopski rozum jak to zrobić :smiley: będę bardzo wdzięczny

Edit: używam kompilatora BC31 w wirtualnej maszynie z xp SP3

Na starych konsolach było można ustawić 16 kolorów fonta oraz 8 kolorów tła oraz do tego blink.

Ale na niektórych zastąpiono to na 16 kolorów fonta oraz 16 kolorów tła ale bez możliwości migania.

We współczesnych konsolach miganie czy dodatkowe 8 kolorów tła wybiera się w opcjach konsoli.

tylko wiesz … ja tam początkujący jestem i w “pomocy” tego całego BC31 jest napisane że trzeba dodać do koloru tekstu komendę “BLINK” tylko że niestety nie jest napisane jak to zrobić :confused:

Coś w stylu:

SetTextAttribute(RED|BLINK); // nie pamiętam dokładnie nazwy funkcji - ta która ustala kolor tła

cprintf("tekst");

niestety zmienia mi tylko kawałek koloru tła na którym jest dany napis :confused:

SetTextAttribute(RED|BLINK);

cprintf("tekst\n");

SetTextAttribute(RED);

cprintf("tekst\n");

Jeżeli tło się różni to znaczy masz drugi wariant emulacji: 16 - kolorów tła.

czyli jeżeli nie odnajde tej opcji w konsoli tekst nie będzie mi migał ? troche szkoda no ale da się żyć :smiley: