[C++, MSDN] Pierwsze kroki z dokumentacją, jakieś wskazówki

Witam. Mam pytanie, ale najpierw krótki wstępik.

Przez ostatnich kilka lat, tworzyłem niestety tylko i wyłącznie zwykłe konsolowe aplikacje w C++. Używałem do tego głównie biblioteki iostream (czasem również stdio). Główną wiedzę w tym temacie zaczerpnąłem z książek Pana Grębosza (Symfonii i Pasji), które przeczytałem w całości i z chęcią do nich wracam, jak czegoś nie pamiętam. Ale teraz przyszedł czas na aplikacje okienkowe. Zacząłem od VS 2008, teraz używam VS 2010. No i tworząc pierwsze aplikacje…nazwijmy je graficzne (chodzi o ten typ aplikacji, które tworzy się przez Visual C++ -> Win32 -> Win32 Project), nie miały one zbyt wielkiego sensu, ale coś tam one robiły. Wszystko robiłem w oparciu o proste funkcję które mogłem wyczytać z MSDN, głównie za podpowiedzią starszego kolegi, który tą dokumentację dość dobrze zna. Jednak czym dalej w las i kiedy zostałem teraz sam z dokumentacją Microsoftu, to trochę się gubię. Często nie bardzo wiem, jak i gdzie szukać funkcji która mnie interesuje. A nawet jak znajdę to się okazuje, że nie działa, bo (jak to się okazuje tutaj często) potrzebuje ona innych funkcji, żeby coś się narysowało, czy wykonało. To dla mnie trochę tak, jakbym uczył się programować prawie że od nowa.

I moje pytanie jest takie. Czy zna ktoś książkę, albo jakiś kurs WWW, jako taki przewodnik po MSDN? Bo jak dla mnie szukanie tam czegokolwiek, to masakra jest (być może dlatego, że to moja pierwsza styczność z dokumentacją) i nawet narysowanie prostej rzeczy i wprawienie jej w ruch zajęło mi dość dużo czasu, głównie przez poszukiwanie funkcji w dokumentacji. Może jest jakaś książka, która po prostu pokazuje jakieś pierwsze, proste programy, opierające się na tej dokumentacji? Ktoś coś takiego zna? Albo ma podpowiedź jak nauczyć się prawidłowo korzystać z MSDN?