C# na start

(Hiciorman) #1

co myślicie o tym języku na start nauki czy nie jest może zbyt trudny mam do niego książkę dlatego jestem zainteresowany właśnie nim

(Marecek666) #2

C# jest chory. Uczą go u mnie w technikum informatycznym a prawda jest taka, że na egzaminach zawodowych go nie ma. Jeśli pragniesz pisać programy na różne systemy (win, linux, os x) to wybierz C++ albo coś innego.

(Fiołek) #3

Jeśli C# jest chory to C++ powinien leżeć na OIOM-ie... To, że go nie ma na egzaminach nie znaczy, że język jest zły, tylko, że Ty go nie potrafisz wykorzystać.

Pisze się w nim łatwo i przyjemnie. Jeśli już masz książkę to zacznij się go uczyć.

Poszukaj na forum, wiele takich tematów było(wątki język vs język też były).

(Sawyer47) #4

Wg mnie powinno się zacząć raczej od podstaw, od języka bez GC – ja proponuję C, bo to daje solidne podstawy do dalszej nauki.

(Marecek666) #5

Czy ja wiem czy piszę sie w nim łatwo i przyjemnie? Trzeba strasznie uważać na duże i małe litery. Prosta funkcja może się przez to wywalić... W C/C++ po prostu walisz z góry na dół małymi i się nie przejmujesz czy coś jest źle czy nie.

Tak jak nr47 polecam C na początek. To bardzo dobra podstawa.

(Fiołek) #6

Nie, przy pisaniu w C++ nie trzeba uważać na małe i duże litery... Wcale...

Zresztą, jak chcesz to i w C# nie musisz pisać CamelCase tylko innym sposobem. Tylko .NET i biblioteka standardowa C# jest tak napisana.

(Somekindsoftware) #7

W porównaniu z językami niskopoziomowymi czy nie posiadającymi GC jak najbardziej.

Strasznie? Boisz się ich? Czy po prostu użyłeś słowa "strasznie" jako zamiennika dla "bardzo" wbrew wszelkim zasadom języka polskiego?

Wracając do tematu - ze znanych mi języków programowania tylko BASIC i Pascal są case-insensitive. Znasz więcej?

A wspomniany przez Ciebie C++ jest case-sensitive jak i C#. Więc gdzie tu różnica?

No jak się programiście funkcje wywalają przez to, że nieuważnie pisze, to znak, że źle wybrał w życiu albo potrzebuje lepszych okularów.

(Times1991) #8

Jestem w technikum informatycznym i uczę się C#. Nie zgodzę się z kafar19, wg mnie c# to bardzo przystępny język. To że go nie ma na egzaminie.. no cóż nie wszystko tam będzie, a jakby c# był to pewnie większość by płakała że za dużo materiału itp.

A co do środowiska polecam Microsoft Visual Studio.

(Hiciorman) #9

Właśnie jego używam i jest bardzo dobry (środowisko oczywiście) jeśli chodzi o język to troszeczkę zacząłem ale książka 500 stron więc nie będę się nudził robię takie przykłady jak w książce i sam sobie swoje wymyślam i też robię żeby utrwalić jak dotąd bardzo łatwo mi się pisze oczywiście to tylko proste programy

(Sumek) #10

C# umrze za parę lat, nie przetrwa próby czasu. A C++ jest potężnym językiem z całą masą bibliotek. I na każdą platformę! A Microsoft coś ostatnio gdyby nie 7...

(Fiołek) #11

Po czym wnioskujesz?

(Sumek) #12

Może nie do końca umrze, może być wykorzystywany w małych projektach. Ale tam gdzie potrzeba pełnej kontroli nad kodem - metody obliczeniowe, obliczenia rozproszone, duże projekty warte setki tysięcy, całe oprogramowanie Open Source tu C++ wygrywa czyli jakieś 90% zadań 10% C#. Duże firmy oszczędzają kasę.

(Grzech U007) #13

Moim zdaniem najlepiej zacząć naukę od C++, później ni będziesz miał większych trudności z przejściem na C#, PHP itp...

(Fiołek) #14

Większa część rynku to aplikacje biznesowe, a nie "wielkie projekty warte setki tysięcy, w których ważny jest każdy takt". Całe oprogramowanie OS nie jest w C++(chociażby ASP.NET MVC, IronPython). C++ to nie jedyny język!

Firmy oszczędzają pisząc oprogramowanie właśnie w C#, a nie w C++. Czas produkcji jest krótszy i pisze się łatwiej.

(Somekindsoftware) #15

Małe tzn. jakie? Mierzysz to jakoś w liniach kodu, punktach funkcyjnych bądź inaczej?

A jakie to są duże? Widziałeś kiedyś duży projekt?

Właśnie, pełnej kontroli nad kodem. Taką kontrolę znacznie łatwiej osiągnąć na platformach posiadających automatyczne zarządzanie pamięcią, a nie w C++.

Oszczędzają na kosztach produkcji oprogramowania. Koszty są zależne od czasu wykonania. Czas wykonania z kolei od długości kodu, trudności debugowania oraz liczby gotowych elementów. Tu Java i C# biją C++ na głowę.

Zgodnie z Twoimi teoriami Java powinna umrzeć już dawno temu.