C++ nauka

Witam,

caly jeden semestr uczylem sie jezyka c++ studiujac informatyke. Wczniesniej nie mialem doczynienia z programowaniem. Przeczytalem symfonie i pierwszy tom Pasji. Chcialbym poglebic swoja wiedze programistyczna, chodzi mi szczegolnie o praktyczne zastosowanie jezyka c++. Mozna powiedziec ze jestem na poziomie sredniozaawansowanym w c++. Proslibym o polecenie jakis ksiazek lub tutoriali, ewentualnie czy warto jest teraz wziac sie za inny jezyk, czy lepiej poglebic swoja wiedze o c++. Wszystkie wskazowki mile widziane.

Skoro opanowałeś sam jeden język, to się teraz zajmij bibliotekami jakimiś. Polecam Qt, SDl, OpenGL.

Nie podam ci konkretnych pozycji, bo sam dopiero zaczynam przygodę z C++, ale jedno mogę ci powiedzieć: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Lepiej naucz się jednego dobrze, a potem kolejnych. Jak z językami obcymi. Jak jednego nauczysz się dobrze, to inne przyjdą ci łatwiej. Pamiętaj, nigdy nie rób niczego po łebkach! :slight_smile:

Proponowałbym faktycznie sprawdzić na jakim jest się poziomie, są takie strony, jak POLSKI SPOJ. Tam można się sprawdzić :slight_smile:

Pozdrawiam