C#.NET, Microsoft Visual Studio, DataGridView i baza danych

Witam

Próbuję zrobić aplikację w C# w Microsoft Visual Studio.

Zrobiłem bazę danych w Accessie.

Następnie dodałem DataSource do projektu, a następnie przeciągnąłem na formę…

automatycznie dodało DataGridView oraz : DataSet, BindingSource, TableAdapter i BindingNavigator

Co jeszcze muszę zrobić, żeby dane wpisywane do DataGridView były zapisywane do mojej bazy ?

Nigdy nie używałem baz Accessowych. I nigdy niczego nie robiłem wizardami, więc nie napiszę teraz nic mądrego.

Moja rady:

  1. nie dubluj postów

  2. szukaj tutaj: http://www.codeguru.pl

już prawie wszystko działa …jeszcze tylko jeden szczegół…

gdy dodaje DataSource… jest zapytanie :

“Połączenie które wybrałeś wykorzystuje lokalną bazę danych, która nie znajduje się w projekcie. Czy chcesz skopiować plik do projektu i zmodyfikować połączenie ? Jeżeli skopiujesz bazę do projektu, będzie ona kopiowana do katalogu wyjściowego za każdym razem gdy uruchomisz aplikację”

  1. Jeżeli dam “NO” - wtedy baza ładuje się i zapisuje w tym samym miejscu (tam gdzie była, np. u mnie na pulpicie)

  2. Jeżeli dam “YES” - wtedy baza zostaje skopiowana do katalogu “WindowsApplication”, a po kompilacji dodatkowo kopiuje się do katalogu “WindowsApplication\bin\Debug” i wtedy nie działa tak jak powinna, bo :

  • wczytuje dane zawsze z bazy z “WindowsApplication”

  • a zapisuje dane do bazy w “WindowsApplication\bin\Debug”

Czy zna ktoś sposób na to, aby dane wpisywały i zapisywały się do jednej bazy (tak jak w pierwszym przypadku), ale jednocześnie żeby baza była częścią projektu (bez korzystania z serwera) ?

A dodałeś bazę tak fizycznie do projektu (Add Existing Item)?

Spróbowałem dodać bazę przez Add Existing Item, ale wygląda na to, że skutek jest taki sam…

Ciągle szukam wyjścia aby czytał i zapisywał do tej samej bazy.

Właściwie to moim problemem jest to, że aplikacja nie wczytuje danych z bazy, która znajduje się w katalogu “WindowsApplication\bin\Debug”, tylko z katalogu “WindowsApplication”.

Jak można to zmienić ?

A możesz napisać Connection String wykorzystywany do łączenia się z tą bazą? Może jest tam podany adres względny? Może wystarczy zmienić na adres bezwzględny, np. C:\coś_tam\baza.mdb?

W końcu to mam…

właściwość “Copy to Output Directory” dla pliku bazy należy ustawić na “Do not copy”

Hej ja mam taki problem probuje to znaleść w książkach w internecie ale nie moge:/

Pisze progrAM BUDZET w Visual Studio 2008. Mam bazę zrobioną w Accessie 2007 - 4 tabele i tyle.

Teraz probuje dorzucic to do VS więć biorę kontrolkę DateGridView i dorzucam do mojej formy.

Wybieram DateSource moja bazę w Accesie jak mnie informuje ze baza nie jest w projekcie itd… (to co kolega pisal powyzej) to daje yes -choc nie barddzo wiem co dac ale zgadzam sie zeby ja kopiowal bo nie wiem co sie stanie jak jej nie skopiuje?

I teraz jest problem fajnie dodaje mi wybrana przeze mnie tabele to wybieram np jakie pola ma mi wyswietlac i jest ok. Ale co zrobic jak chce zrobic ograniczenie np select name, cena from wydatki where kategoria=‘dom’ and stale=‘tak’

Jak sie zienia tam zapytania? Ja probowalam cos z tymi zapytaniami i albo mi do formularza na gorze dorzucalo jakies pola ktoryxh nie chcialam albo mi wychodzilo jak probowalam zmienic query, ze ono zwraca inna wartosc niz poprzednia i nie chcialo dzialac?

Jak sie uzywa zapytania i definuje???

Ja wracam do projektu dalej w nim dziubac:/