C:\ .... nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32

Witam mam taki problem dziś chciałem zainstalować Google Chrome i wyskoczyło mi takie okienko:

C:\Document and Setting\xp\Pulpit\ChromeSetup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.

To samo jest teraz z każdym innym programem kompletnie nic mi nie działa :frowning:

Ledwo udało mi się uruchomić przeglądarkę a dopiero mi się uruchomiła w Starcie>Google Chrome , a jak chciałem uruchomić Google Chrome z pulpitu to wyskakiwało podobne okienko co wyżej:

C:\Program Files\Google\Chrome\Applicaion\chrome.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.

Czytałem na innych forach że to jest jakiś poważny wirus i ściągałem ten program Malwarebytes’ Anti-Malware 1.51.1.1800 Final lecz nie mogę go wypakować ALZip-em.

Jak pisałem wcześniej nic nie mogę kompletnie zrobić na kompie…

Proszę o pomoc co mogę zrobić aby komputer znowu działał.

Uruchom komputer w trybie awaryjnym (F8 przed startem systemu) i zrób skan OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Dodane 24.12.2012 (Pn) 11:58

Jak uruchomić komputer w trybie awaryjnym http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=193238595

Komputer nie chce mi się uruchomić w trybie awaryjnym.

Coś się ładowało i wyskoczyły na dole ekranu jakieś białe napisy ale nie zdążyłem nawet przeczytać widziałem że było tam napisane tylko system a później komputer włączał się od nowa i wyskoczyło czy włączyć komputer w trybie awaryjnym czy normalnie.

W trybie awaryjnym próbowałem trzy razy włączyć i nic więc włączyłem normalnie i robię skan tym OTL

Dodane 24.12.2012 (Pn) 12:31

OTL.Txt

http://www.wklej.org/id/905165/

Extras.Txt

http://www.wklej.org/id/905167/

Wirus Sality:

Wirus Ramnit:

Podłączyłeś jakieś zainfekowane urządzenie D i w ten sposób przeniosłeś wirusa:

Masz dwa różne wirusy które infekują wszystkie pliki wykonywalne (exe, dll, scr itp.)

Najlepiej sformatuj dysk i reinstaluj system, bo niewielka szansa, że usuniesz dwa wirusy bez formatowania.

SalityKiller lub Klik

Dr.WEB CureIt

Kaspersky Virus Removal Tool 2011

Dr.Web LiveUSB

Kaspersky Rescue Disk USB

Pamiętaj żeby po reinstalacji systemu zabezpieczyć się przed infekcją z USB.

Linki bezpośrednie: Panda USB Vaccine

Uruchom program i kliknij Vaccinate

Czyli nie ma za zbytnio szans aby bez formata się nie obeszło.

Właśnie nie dawno formata robiłem i była ta sama przyczyna ale dawałem do naprawy to koleś mi naprawił przeinstalował system 2 razy coś porobił ale nie wiem co a jak się spytałem co to było że komp nie działał to powiedział że nie ma zielonego pojęcia.

Hmm a wracając do tematu miałem na pendrive kilka instalek i sporo filmów z wcześniejszego windowsa a na tamtym windows też miałem ten sam problem czyli wszystko jest zainfekowane?

Będę jeszcze próbował jakoś może się uda

spoxer1995 , Masz napisane co robić w poście Atis , Temat przenoszę do działu Bezpieczeństwo.

Virus. Win32.Sality.aa,ae,ag,bh removing tool, Kaspersky Lab 2010

version 1.3.6.0 Nov 12 2010 10:13:11

scanning threads …

scanning processes …

fixing registry …

SalityRegCure: Restoring general registry keys

Monitoring thread started

SalityRegCure: Fixing system.ini

scanning drives …

scanning C:\ …

C:\System Volume Information_restore{D8CB23B9-4B98-42B4-B486-3753F6A9CD3C}\RP23\A0011213.sys infected Virus.Win32.Sality.aa … deleted

C:\System Volume Information_restore{D8CB23B9-4B98-42B4-B486-3753F6A9CD3C}\RP23\A0011213.exe

O co tu chodzi?? Skasowało tego wirusa Sality?

Czego nie rozumiesz w tym, że wirus infekuje wszystkie pliki wykonywalne?

Żaden skaner tak szybko nie usunie takiego wirusa. Poza tym skaner to również EXE, więc może nie działać prawidłowo na zainfekowanym systemie.

Możesz skanować i leczyć pliki, ale niewielka szansa, że uda się usunąć bez formatowania, a szczególnie w przypadku wirusa Ramnit.

Moim zdaniem skanowanie to strata czasu w przypadku dwóch wirusów infekujących wszystkie pliki wykonywalne.

Linki do skanerów masz podane w poprzedniej odpowiedzi.

Musisz wykonywać pełne skanowanie.

Wszystkie instalki i programy skanuj, bo mogą być zainfekowane przez wirusa.

Filmy i inne pliki multimedialne możesz zostawić.

Zabezpiecz pendrive za pomocą Panda USB Vaccine.

  1. Uruchom program i kliknij Vaccinate computer.

  2. Podłącz pendrive i kliknij Vaccinate USB.

Ok dzięki śliczne

Dodane 24.12.2012 (Pn) 19:09

Udało się :slight_smile:

Kaspersky Virus Removal Tool 2011 pomógł :smiley: