[C++] Nie mogę wykonać pierwiastkowania

Witam!

Pisze właśnie program do liczenia delty dla jej wszystkich wariantów. Schemat programu mam już kompletny i działający, problem pojawił się przy małym podprogramie służącym do obliczeń, program nie zezwala mi na wykonanie pierwiastkowania. Poniżej kod:

Do zaznaczonej na czerwono linijki mam taki błąd:

`sqrt’ cannot be used as a function

Próbowałem zadeklarować przez float, ale nic nie pomogło. Proszę o pomoc.

mat.h? A może math.h ?

A tak poza tym:

No chyba tylko tobie się tak wydaje. Pomijam już dziedzinę zespoloną, ale program zaliczy zgon dla ujemnej delty.

dzięki… zgadza się zjadłem literkę :wink:

W przypadku ujemnej będzie wyświetlany po prostu komunikat o braku rozwiązań rzeczywistych

Dodane 26.02.2012 (N) 20:36

Udało mi się wszystko poskładać, ale faktycznie dla ujemnej delty program się zawiesza. Chce, żeby pisał tylko sprzeczność lub tożsamość już nic nie licząc, ale i tak tego nie może zrobić bo się zawiesza…

Jak ma wyświetlać komunikat jak go w ogóle nie masz :stuck_out_tongue: Po delta wynosi daj

if(delta<0)

{

  printf("Więc nie ma żadnych rozwiązań");

}else{

  //kod do return

}

Dokładniej mówiąc, program się kompiluje i uruchamia, lecz na całości poniższego kodu:

po podaniu wartości a,b,c program się zawiesza

Do kodu służy znacznik code, quote jest do cytowania. Twoje urywki programu nic nie mówią. Nigdzie nie widzę by sprawdzał czy delta jest ujemna …

@lukkasz89

Przeczytaj o instrukcji warunkowej if, program nie wiesz się na poziomie liczenia delty jako takiej, ale podawaniu rozwiązań, gdzie używasz pierwiastkowania.