[C#] ObjectContext a wiele baz danych

Dzień dobry

Chciałbym stworzyć aplikację w oparciu o entity framework. Dodaję do projektu ADO NET Model ale niestety na wstępie muszę podać bazę danych Niestety jakiś projektant bazy danych z którą muszę pracować wymyślił że co miesiąc będzie tworzył nową bazę danych. Aktualnie mam już kilkadziesiąt baz danych z których muszę wyciągać dane. Visual Studio generuje klasy dla jednej bazy. Inne bazy mają taką samą strukturę. Jak podejść do tego tematu? ConnectionString do łączenia się z bazą w pliku app.config.

http://stackoverflow.com/questions/1575 … -databases

Myślę że post oznaczony jako odpowiedź wyczerpuje temat.

Widzę że to bez sensu. Bawiąc się w ten sposób oznacza to ściąganie gigabajty danych na komputer a następnie ich obróbka. Ja chcę jak najwięcej zrzucić na serwer i otrzymywać tylko dane potrzebne do wyświetlenia. To ma być prosta aplikacja która dostaje wyniki i wyświetla tabelkę i wykresy. Przy tym rozwiązaniu trzeba tworzyć kilkadziesiąt kontekstów, każdy z innym connection stringiem. Dynamicznie trzeba generować te connection stringi ponieważ co miesiąc dochodzą nowe bazy i ma to być bezobsługowe - nikt nie będzie dodawał ciągle nowych baz do configa. Dodatkowo żeby było optymalnie na podstawie warunków wejściowych trzeba “pytać” tylko bazy w których są dane. Jeśli na podstawie warunków nie da się stwierdzić np. o który miesiąc chodzi to znowu trzeba wykonać zapytanie do wszystkich kilkudziesięciu baz i złączyć wyniki. Chyba muszę stworzyć jeden centralny serwer i po prostu przenosić (kopiować) dane ze wszystkich serwerów na ten jeden a następnie robić zapytania do jednego.