[C#] Obsługa plików CSV oraz plików z kolumnami o stałej szerokości

Cześć

 

Chcę napisać program który by mi potrafił obrobić pliki CSV oraz pliki z kolumnami o stałej szerokości. O ile CSV nie jest problemem, pliki są na tyle proste że nigdy nie wystąpią sytuacje że przecinek czy średnik będzie wewnątrz cudzysłowu albo innego kruczka (czyste dane w kolumnach) o tyle obsługa plików z kolumnami o stałej szerokości zaczyna być problemem. Mój pierwszy plan to przeanalizować spacje i dopasować się do najczęściej występującego wzorca. Ale co jeśli ktoś będzie jednak chciał zmienić kolumnę bo np. plik będzie zawierał idealne liczby + mm obok “25.43 mm” a ja im obetnę to mm do innej kolumny? Chciałbym coś jak w excelu, taką linijkę na której ktoś może kliknąć żeby dodać kolumnę i usunąć taką kolumnę. Całość póki co jest w Windows Forms i nie planuje przepisywać tego na wpf chyba że WPF coś takiego ma to będę myślał.

Jakie jest pytanie/problem?

Jest tam jedno zdanie, Chciałbym coś jak w excelu, taką linijkę na której ktoś może kliknąć żeby dodać kolumnę i usunąć taką kolumnę. Tego nie potrafię zrobić póki co.