[C#] Podgląd zmiennych w trakcie wykonywania aplikacji

Cześć

 

Czy istnieje coś takiego żeby wyświetlać zmienne oraz ich zawartość mimo działania programu ? Jak ustawię breakpointa to widzę w zakładce local albo auto wszystkie zmienne ale ja chciałbym uzyskać efekt, że będę widział zmienne w trakcie runtime bez ręcznego wypisywania do jakiejś debug formy, którą sam stworzę. Znajomy mówił, że w VS2008 miał coś w ten deseń. 

Po prostu odpal debugowanie program, jak ustawisz breakpoint to wszystko do niego bedzie juz mialo wartosc, wystarczy ze myszka na to najedziesz I mozesz podejrzec wlaściwości danego obiektu.

O tym wiem. Ja nigdy nie widziałem takiej funkcjonalności ale znajomy mówił że w VS2008 miał coś takiego że mógł podglądać zmienne w trakcie runtime. Np. klika jakiś button, wykonuje się kod zawarty w nim i na końcu widzi wynik które zmienne nie są wyczyszczone. Chyba że to dotyczy tylko Visual C++ bo on w tym pisał.

Może chodziło o intellitrace chociaż…

intellitrace jest dostępny od vs2010 w wersji ultimate

 

A możę data Tips: (ale data tips też są od 2010)

zobacz ten artykuł może tutaj zauważysz coś co Cię zainteresuje:

http://www.codeproject.com/Articles/79508/Mastering-Debugging-in-Visual-Studio-A-Beginn

System.Diagnostic.Debug.WriteLine(<zmienna>) tylko w trybie debug

System.Diagnostic.Trace.WriteLine(<zmienna>) w trybie debug i release pod warunkiem kompilacji z zaznaczonym trace (w ustawieniach projektu).

Zmienne będą wyświetlane w okienku Output visual studio.