[C#] Połączenie z bazą mysql

Chciałbym połączyć się z bazą danych i odczytać z niej kilka rekordów których potem użyję dalej w programie. Szukałem ale żadna ze stron mi nie pomogła. Czy ktoś z was mógłby podać kod do połączenia z bazą i do wykonania zapytania? 

http://www.codeproject.com/Articles/43438/Connect-C-to-MySQL

Widziałem już wcześniej tą stronę ale mi nie pomogła. Zmieniłem dane w kodzie ale wyskoczył mi błąd “Odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu”  w linii

connection.Open();

Po polsku: Najpierw upewnij się że pobrałeś i zainstalowałeś MySQL Connector/NET z MySQL oficjalnej strony. W artykule będziemy używać wersji 6.1.

Zainstalowałeś?

Pobrałeś załączone źródło? Działa źródło? Opisuj problem w mniej lakoniczny sposób.

Działa na localhost a na hostingu nie :?

Czy serwer umożliwia łączenie się do bazy z zewnątrz (to jest spoza serwera webowego)? Darmowe hostingi z reguły blokują taką możliwość.

A znasz może jakiś darmowy hosting który nie blokuje łączenia się z bazą z zewnątrz?

Nie. Jest tak dlatego, że większość ludzi patrząc na rozkład normalny, to idioci. Dlatego trzeba myśleć za nich.

A w jakim języku najłatwiej byłoby zrobić połączenie z bazą danych  na serwerze?

Chcąc się połączyć zdalnie z darmowym serwerem jedyna możliwość to PHP, bo Python czy Ruby nie będą na pewno zainstalowane. Albo sobie postaw SOAP’a albo coś na JSON-RPC2.0, ewentualnie coś RESTowego na np. frameworku Slim.