C++ - porównania

#include 

int main()

{

int wiek = 9;

bool p = wiek > 100;

if( p = true )

{

std::cout << wiek;

}


return 0;

}

Dlaczego wyświetla 9 skoro “p” nie jest prawdą ?

Przecież w if’ie przypisujesz zmiennej p wartość true, a więc warunek jest spełniony.

A jak zrobić w warunku żeby sprawdził czy p jest prawdziwe ?

musze dać

if( wiek > 100)

{

cos tam

}

Czy da się jakoś inaczej ? - bo tak jak podalem to nie sprawdzi poprawnosc p, no ale wynik bedzie ten sam.

No ale wlasnie mi chodzi aby w warunku sprawdzilo czy p jest poprawne, czy tak sie da ?

if §

ale jeśli do niczego innego zmienna p nie jest Ci potrzebna to zostań przy if ( wiek > 100)

Dzięki.

Ja to robie tylko żeby się nauczyć, bo nie “skumałem” działu z kursu na temat porównań, myślałem że porównania się nie przydadzą no ale ejdnak, więc wróciłem do nich no i wolałem ten temat troche przebadać.

No to jeszcze powtórz operatory bo mylisz operator przypisania = z operatorem równości (porównania) == (na co zwrócił już uwagę flaszer )

Po twojej wypowiedzi sądzę, że pomijasz części kursu, które uważasz za nieprzydatne.

To wielki błąd bo jeśli kurs zawiera coś takiego to na pewno jest przydatne. Jeśli nie teraz to na pewno w przyszłości i jeśli pominiesz jakiś krótki dział który zawiera kilka na ogół pozornie nie potrzebnych informacji to możesz mieć duże problemy z opanowaniem kolejnego ale to tak na marginesie i po za tematem.