[C++] Potrzebuję pomocy przy stowrzeniu biblioteki

Witam serdecznie,

chciałbym Was poprosić o pomoc w stworzeniu biblioteki - takie zadanie otrzymałem na zaliczenie przedmiotu.

Treść zadania:

Szczerze mówiąc to nie mam pomysłu nawet jak to zacząć. Więc na początek prosiłbym kogoś o podrzucenie pomysłu jak rozpocząć pisanie tej biblioteki.

Mam nadzieję, że pomożecie i wspólnymi siłami uda mi się zaliczyć przedmiot :wink:

Edit:

Dodam, że nie szukam tutaj gotowca, potrzebuję pomocy od początku do końca.

Doprecyzuj twój problem i to, do czego potrzebujesz pomocy.

a) Nie wiesz, co to biblioteka w C++?

b) Nie znasz C++?

c) Nie znasz działań na wektorach i macierzach?

Bo jak na razie to jednak standardowa prośba o gotowca.

Powiedzmy, że mniej więcej, z przewagą na więcej, wiem co to jest biblioteka.

Znam w stopniu podstawowym.

Działania znam.

Chodzi mi na przykład o to jak sensownie zapisać wektor/macierz rozmytą. Wektor mogę wrzucić do listy ale nie wiem czy zmieszczę taki “spakowany” wektor w jedną listę czy muszę wykorzystać dwie - jedna na indeksy niezerowych wartości, druga na same wartości.

No i o takie konkrety chodziło.

Może się mapa przyda, a nie lista, jeśli o to chodzi (nie znam za dobrze tych operacji).

A co do szczegółów technicznych: zacznij jak zwykłą aplikację, potem najwyżej przeniesiesz pliki do projektu biblioteki.

Przejęzyczenie czy naprawdę chodzi ci o wektory i macierze rozmyte ?

[alex] jak zwykle czujny :wink: Oczywiście, że chodziło mi o wektory i macierze rzadkie.

No to tak,

normalna macierz: przydzielasz jednowymiarową tablicę.

rzadka macierz: mapa współrzędne na wartość, ewentualnie drzewo binarne, ewentualnie zwykła lista x,y,wartość.

Jeżeli robiłbym macierz na zwykłej liście to potrzebuję ich aż trzy - jednej dla x, drugiej dla y i trzeciej dla samej wartości. W dobrym kierunku idę? Tak samo z wektorem rzadkim, dwie listy - jedna dla indeksu druga dla wartości.

Czy słyszałeś o tablicach struktur?

Niestety ale nie słyszałem.