[C++] Problem ze środowiskami/konsolą?


(Kirlianaimaginateri) #1

Witajcie wszyscy!

Od jakiegoś czasu próbuję zająć się programowaniem w języku C++, wszystko szło dobrze, aż do pewnego dnia, gdy okazało się, że program, który zrobiłam (wczytywanie linii tekstu i dzielenie jej na słowa, nic poważnego) nie chciał zadziałać poprawnie.

Zamiast zdania, które miało wyskoczyć przy włączeniu programu, w konsoli pojawia się tylko ten migający podkreślnik. Tak to wygląda przy środowisku CodeBlocks, na którym pracowałam zanim to się zaczęło. Nawet nowo-utworzony "Hello World" tak wychodzi. 

Postanowiłam zreinstalować CodeBlocks-a, mimo że nie wprowadzałam w nim żadnych zmian. Nadal to samo.

Próbowałam jeszcze tego samego kodu na DevC++, środowisko kompiluje program, ale w ogóle go nie włącza.

Przy próbie bezpośredniego włączenia "nowych" plików exe pokazuje się klepsydra i nic się nie dzieje.

Nie wiem, co może być przyczyną tej usterki, ponieważ nie zmieniałam nic w środowiskach.

Proszę o pomoc, ponieważ jestem niezbyt umiejętna w świecie informatyki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


(Johny) #2

Zwróć uwagę na ustawienia kompilatora/linkiera.Ustawienia czy twój nowy program ma być samodzielnym programem,czy biblioteką.Możliwe,że trzeba przeinstalować Code Block na czysto.Przenieść kody żródłowe w bezpieczne miejsce i po odinstalowaniu skasować foldery środowiska - może być za dużo namieszane w plikach.Spróbuj zamknąć projekt,utworzyć nowy i dołączyć do niego pliki żródłowe z twoim programem.Czy problem z plikami występuje tylko przy programowaniu ?


(nintyfan) #3

Jeżęli korzystasz  z Windows, to musisz pamiętać, że w Windows są tak zwane podsystemy. Jest GUI, konsolowy i usługowy, a do tego chyba OS/2. Musisz wybrać odpowiedni podsystem.

 

Wszystko jest związane właśnie z podsystemami. W Code:Blocks pojawiał się terminal, bo w opcjach wymusiłaś takie działanie. Natomiast w DevC++ okienko się nie pojawia, bo nie wybrałaś odpowiedniego podsystemu.


(stasinek) #4

A masz antywirusa, z sandboxem czy coś? Debuger czeka na zablokowany przez sandboxa, hipsa lub cokolwiek innego wpomniany console_pauser.exe na jakiś semafor, mutex lub coś w ten deseń(komunikacja między procesami) ot i cała przyczyna problemu ;) Spróbuj ustawić kompilacje Relese(bez debugowania) i myśle że zadziała.


(Kirlianaimaginateri) #5

Nie wiem gdzie mogą być foldery środowiska :frowning:


(ktoś tam) #6

Jeżeli używasz Windowsa, to foldery są tam, gdzie zainstalowałaś C::B. Możesz też użyć wyszukiwania plików i folderów.


(stasinek) #7

Serio nie budzi to Twoich podejrzeń? Kliknełaś coś w nim a barujesz sie z CB. Zajmij sie Avastem - proponuje wyłączyć lub całkiem odinstalować na jakiś czas.


(Phinsectoman) #8

Wywal Avast’a. Miałem to samo.


(Kirlianaimaginateri) #9

Wyłączenie Avasta zadziałało (nie mogę go usunąć, bo coś jest zepsutego z deinstalatorem, a usunąć się plików nie da, bo używa - jakiś jego proces co chwila się włącza z powrotem). Nie wiem dlaczego nie mogę zainstalować oryginalnego McAfee…


(Dimatheus) #10

Hej,

Avasta usuń w trybie awaryjnym przy pomocy programu: https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility

Pozdrawiam,