[C++] Problem ze strumieniem wejscia

Hej!

Mam pewien problem a mianowicie startuje w pewnym konkursie i polecenie brzmi tak:

No i za bardzo nie wiem jak obsłużyć ten 1 wiersz :slight_smile: bo normalnie to po cin przeskakuje do 2 linii. Moze tu nie chodzi w ogóle o to… nie wiem pierwszy raz w takim konkursie startuje no i właśnie… mam jeszcze jedno pytanie. Przy każdym zadaniu jest taki text

No i tutaj chodzi o wielkość pliku czy o pamięć operacyjna?

Z góry thx za odpowiedzi!

W pierwszym wierszu standardowego wejścia, czyli że te M, ML, N, NL mają być oddzielone pojedynczą spacją, tak? :slight_smile: To wystarczy takie coś:

cin >> M >> ML >> N >> NL;

A tu chyba o pamięć operacyjną chodzi, ale nie chcę kłamać, bo szczerze mówiąc, to nie wiem :smiley:

std::cin ogółem wczytuje dane do pierwszego białego znaku po niebiałym znaku. W specyfikacji powinieneś mieć podane jakiego typu są te dane (wartości). Np. żeby wczytać 3 wyrazy oddzielone białymi znakami wystarczy napisać:

std::string str1, str2, str3;

std::cin >> str1 >> str2 >> str3;

Co do pamięci to interpretowałbym to jako dostępną pamięć RAM.

Masz rację :wink:

Oraz we wszystkich tego typu zadaniach (najczęściej, chyba że występują takie treści jak - “w n-kolejnych liniach” ;P) , jeżeli chodzi o parę wartości, które nie mają znaczenia między sobą, to oddzielane są one pojedynczą spacją :slight_smile: A można to zrobić przede wszystkim w taki sposób jaki zaprezentował gates22

Wielki dzięki! Jak będę miał jeszcze jakiś problem to dam znać xD

Powinieneś to wiedzieć.

Nie radzę :evil: