C program do liczenia sumy czterech liczb z dwiema zmiennymi

Witajcie. Mam pewien problem. Mam do zrobienia zadanie, w którym mam napisać program w języku C, który będzie liczył sumę czterech liczb. Tyle, że program ma mieć tylko dwie zmienne. Jakiś tam zarys mam ale nie wiem czy mam to zrobić z pętlą czy nie trzeba. Bardzo proszę o pomoc.
Od razu powiem, że ja jestem na początku drogi z programowaniem, więc proszę o darowanie sobie komentarzy w stylu “jakie to banalne” “dlaczego nie umiem tego napisać” itd. Ja się bardziej specjalizuje w sieciach i fizycznych sprawach komputerowych. A programowanie nie jest moją mocną stroną. Więc proszę o pomoc w nakierowaniu jak to trzeba zrobić. Z góry dziękuje :slight_smile:

Dużo zależy od tego czy chcesz się nauczyć programować czy nie. Moim zdaniem warto. Jeśli więc chcesz się nauczyć programować to proponuję byś pisał swoje propozycje na rozwiązanie tego zadania i ewentualną weryfikację przez innych czy w ogóle dobrze myślisz. Rozwiązanie tego samemu przyniesie Ci znacznie więcej satysfakcji, niż jeśli ktoś Ci poda nawet w formie opisu rozwiązanie.
Natomiast jeśli nie chcesz uczyć się programowania to nie wiem po co zapisałeś się na taki kurs. To, że zajmujesz się sieciami to żadne usprawiedliwienie czy wymówka, wręcz przeciwnie, argument za tym by zacząć się interesować tematem programowania bo w sieciach od niego nie uciekniesz. Będziesz potrzebował napisać prosty skrypt automatyzujący Twoją pracę i bez umiejętności programowania nie będziesz tego w stanie zrobić.

1 polubienie

Wiesz co, ja się nie zapisałem na kurs. Są to zajęcia na uczelni na. Jestem na pierwszym roku informatyki i w 90 % nie ogarniam programowania, ale wiem że idzie się tego nauczyć. A ja pomyślałem, że mogę zapisać ten program w takiej postaci, że zmienna “a” to są liczby kolejno wpisywane przez użytkownika i po każdym wpisaniu wartości zmiennej “a” zapisują się w zmiennej “k” i się zeruje. I tak po kolei.

Temat do zamknięcia. Nagle mnie oświeciło i zrobiłem. xD