[c++] Program z prawami administratora


(Grzech U007) #1

Witam.

Ostatnio napisałem sobie program konsolowy (C++), który do poprawnego działania potrzebuje praw administratora. Na XP na koncie administratora działa jak należy, lecz pod Vistą/7 nie. Czy da się jakość zaimplementować do programu kod uruchamiający ten program jako administrator? Oczywiście można ten problem obejść, ustawiając we właściwościach pliku by uruchamiał się na prawach administratora ale nie o to chodzi.

Proszę o pomoc.


([alex]) #2

Można, ale pod warunkiem że do programu wszyte user+password administratora.


(Grzech U007) #3

No to lipa trochę. Chodziło mi aby w Vista czy 7 uruchomić program, a następnie powinno wyskoczyć okienko UAC i było by "oł rajt". Nie ma to przyszłości jeśli chce się używać danego programu na wielu komputerach.


(Fiołek) #4

Wystarczyło trochę poszukać: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb530410.aspx. Rozdział "Application Manifest Schema".


(Grzech U007) #5

Dzięki.

-- Dodane 22.07.2009 (Śr) 19:25 --

Korzystałem z tej porady: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb756929.aspx ale nie za bardzo wiem jak tego dokonać by wszystko działało jak należy. Obecnie mam tylko zainstalowany Windows 7. Czy mógłby mi ktoś po kolei wytłumaczyć co trzeba zrobić by to zadziałało.