[C++]Programowanie na maturze z informatyki

Witam,

czy jest możliwe przygotowanie się do matury rozszerzonej z informatyki? Chce zaznaczyć, że całą teorie znam- jestem w technikum informatycznym, znam także język C++ w zakresie podstawowym.

Jak wspominałem teori się nie boję, jak robiłem arkusze miałem max, martwi mnie jednak część praktyczna (w szczególności programowanie i bazy danych). Jest możliwe wyuczenie się wymaganych algorytmów w ten czas?

Dlaczego pytasz nas? Wielu ludzi się nauczyło, więc to wykonalne, ale w twoim przypadku to zależy wyłącznie od twojej determinacji i twoich predyspozycji.

Inna sprawa - dlaczego w ogóle chcesz pisać maturę z informatyki?

Programowanie na maturze z informatyki rozszerzonej jest raczej bardzo proste, jakoś specjalnie przygotowywać się nie trzeba.

Porób sobie zadania na spoju i naucz się podstawowych algorytmów (np. stąd: http://edu.i-lo.tarnow.pl/inf/), ale wydaje mi się, że jeżeli jesteś bystry, to powinieneś sobie poradzić.

Aha i pamiętaj, że praktycznie nigdy nie masz wskazanego narzędzia do konkretnego zadania, więc jak coś, to możesz zadania typowo algorytmiczne w arkuszu rozwiązać, z arkusza na bazach, a z baz w arkuszu, itd. I wszystkie podpunkty w zadaniu niekoniecznie muszą być zrealizowane za pomocą tego samego narzędzia.