[C] Programowanie,wybory burmistrza - problem przy zliczaniu

Mam problem. Muszę napisać program, który będzie zliczał głosy w wyborach. Mam M burmistrzów, N głosujących. Wiem jak zrobić wszystko oprócz sprawdzenia na którego z M burmistrzów oddał swój głos głosujący. Nie chcę gotowego rozwiązania, a jedynie poradzenia przez co to zrobić.

Pozdrawiam!

Ja bym zrobił tablicę intów o rozmiarze M i dla każdego N do losowego indeksu od 0 do M-1 przypisywał wartość większą o jeden a następnie odczytał poprzez indeksy.

Tak zrobiłem właśnie, niby jest ok, tylko jeszcze problem z wyświetlaniem potem. Jeśli np mamy trzech burmistrzów, to nie może mi wyświetlać przykładowo burmistrz4,5…10. Zrobić po prostu pętlę for przed printf?

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Tytuł zmieniony.

Mam jeszcze pytanie. Czy jest coś takiego, że jak if będzie spełniony ( np. if(z1==0 || z2==0 || z3==0 || z4==0 || z5==0 || z6==0 || z7==0 || z8==0 || z9==0 || z10==0) ) to, żeby nie wyświetlało mi elementów równych 0?

Mój printf końcowy: printf("%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n%d:%d\n", 1,z1,2,z2,3,z3,4,z4,5,z5,6,z6,7,z7,8,z8,9,z9,10,z10);

Nie. Możesz to zapisać jako wiele rozłącznych warunków, bądź uogólnić przy pomocy tablicy i pętli.