[C++/Qt]Biblioteki dll i QtCreator

Witam.

Chciałbym napisać aplikację z wykorzystaniem biblioteki Qt, z wykorzystaniem licencji LGPL. Przeczytałem gdzieś że żeby wszystko było zgodnie z licencją muszę użyć Qt jako plików dll ładowanych dynamicznie do programu. Jako że jeszcze nigdy nie miałem z tym styczności, więc nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Znalazłem http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms686944%28v=vs.85%29.aspx na stronie microsoft’u, ale nie jestem pewien czy mogę wykorzystać tamte funkcje w QtCreatorze.Czy ktoś kto miał już z tym styczność mógłby mi podpowiedzieć jak sie do tego zabrać?

Nic nie musisz robić, domyślnie QtCreator korzysta z Qt jako plików dll ładowanych dynamicznie do programu. (QtGui4.dll, QtCore4.dll itd.)

PS Jak chcesz to sprawdzić, to uruchom swój program bezpośrednio z jego lokalizacji, nie przez QtCreator - zaraz zacznie krzyczeć o brakujące biblioteki.

Ok:) Dziękuje za pomoc. Czyli po napisaniu programu trzeba wskazać biblioteki, których ma używać(żeby nie było problemów że brakuje) i skompilować tak?

W pliku .pro wyznaczasz używane biblioteki. Potem po kompilacji w trybie Release (ważne, bo Debug wymaga innych DLLek, które są znacznie cięższe) do folderu z exekiem kopiujesz pliki QtCore4.dll, QtGui4.dll i inne których będzie wymagał. ew. dodaj info o konieczności zainstalowania redista do C++, chyba że używasz kompilatora MinGW to tylko dodajesz libgcc.dll, czy jak to się tam nazywało.