C++ rok przestępny błąd programu

Witam!

Potrzebuję szybkiej pomocy. Co jest źle w tym programie:

#include

using namespace std;

int main ()

{

int rok;

cin>>rok;

if (rok % 4 == 0 && rok % 100 != 0 || rok % 400 == 0)

}

Edit : dodam jeszcze jedno pytanie. Za każdym razem jak próbuję jakikolwiek problem napisać wyskakuje mi błąd :

The program ‘[1876] Rok przestępny.exe: Native’ has exited with code 0 (0x0).

Na sekundę pojawia się wiersz poleceń o co w tym chodzi?

  1. Brakuje nawiasu klamrowego i instrukcji return 0;.

  2. Uruchom program z konsoli (kombinacja klawiszy Windows + r -> Uruchom -> cmd -> cd “ścieżka do programu” [enter] -> “Rok przestępny.exe” [enter])

Tylko w szkole robiliśmy cost akeigo ze przez microsoft virusal c++ i daje debuging project i właśnie ten błąd się pojawia i w tym czasie na sec wyświetla się wiersz poleceń i program nie działa. Jakieś rady?

Za bardzo nie wiem jak Ci mogę inaczej doradzić. Komunikat, który podałeś oznacza, że program zakończył się bez błędów. Tak jak mówię - uruchom go z konsoli. Wtedy zobaczysz wyniki.

To wytłumacz mi dlaczego w szkole dawałem debuging i wyskakiwał wiersz poleceń i mogłem go testować a tu nie?

To jest cały program? Jeżeli tak, to nie jest to poprawny program, nawet składniowo.

Co to za warunek, z którym nic się nie dzieje?

if (rok % 4 == 0 && rok % 100 != 0 || rok % 400 == 0)[/code]

Należało by go jakoś uzupełnić, może takie coś:

[code=php]#include 
using namespace std;
int main()

Jak możesz to wklej w aplikacji ten prosty kod:

#include 

using namespace std;

int main ()

{

	int rok;

	cin>>rok;

	if (rok % 4 == 0 && rok % 100 != 0 || rok % 400 == 0)

		cout<<"przestepny";

	else

		cout<<"nieprzestepny";

	return 0;

}

Następnie wciśnij F6. Jak program się skompiluje, to wciśnij F5. Daj znać, czy będziesz go mógł “testować”.

I teraz jeszcze jakby ktoś mi mógł ogarnąć co oznaczają :

else

{

}

cout<

return 0

cin>>rok

Lub dać link do jakiegoś słownika czy coś w tym stylu

Edit : matzu zrobiłem tak jak powiedziałeś i wyskoczył czysty wiersz poleceń wpisałem jakąś liczbę i kliknąłem enter po czym się wyłączył

No i bardzo dobrze :slight_smile: Tak powinno być. Wynika z tego, że jednak możesz testować ten program. W szkole musiałeś spotkać się z identycznym zachowaniem. Automatyczne zamykanie się okienka w przypadku wybrania z menu Debug opcji Debugging (klawisz F5) jest pożądanym zachowaniem.

Tak tylko w szkole było coś takiego:

  1. Pisaliśmy program o BMI ( tu chodzi o wage i wzrost jak ktoś nie wie)

  2. Klikaliśmy Debug --> start debugging

  3. Wyskakiwało okno wierszu poleceń na początku coś było napisane jakieś dane etc ( nei tak jak tutaj tu tylko jest całe puste)

  4. Wpisywaliśmy pierwsze wage później wzrost i klikaliśmy enter

  5. Wyskakiwał napis o BMI czyli program działa.

A tu nie mogę nawet wytestować tego czyli np wpisać 2011 i żeby mi wszedł czy to rok przestępny czy nie.

Być może w tamtym programie przed instrukcją return 0; była dodana instrukcja odpowiedzialna za wczytywanie znaku od użytkownika albo system(“pause”);. Musiałbyś pokazać kod tego programu, żeby można było coś więcej powiedzieć (ewentualnie napisz w jaki sposób kończyłeś jego działanie). Takie gdybanie nie ma sensu. Przy okazji … jesteś pewien, że korzystałeś z opcji Debug -> Start debugging (F5), a nie Debug -> Start without debugging (Ctrl + F5)?

Jeszcze jedna mała prośba czy mógłby ktoś mi podać link do jakiegoś tutorialu c++ gdzie bedzie m.in tłumaczenie funkcji itp