[C++] Schemat podziału typów

siemka, mam oddać do szkoły schemat przedstawiający podział typów w C++ oraz napisać jak najwięcej ich angielskich odpowiedników. Rzuccie na to okiem i powiedzcie czy wygląda to ok:

:arrow: http://img689.imageshack.us/img689/1728/typy.png

dzieki za pomoc :slight_smile:

A nie musisz ich podać?

Można by to rozbudować, bo to raczej mało. Tylko musiałbyś znaleźć jakieś wiarygodne źródło. Pewną pomocą mogą być metafunkcje z type_traits, zaczynają się na “is_” (choć nie wiem czy to pełna lista): http://gcc.gnu.org/onlinedocs/libstdc++ … l#letter_I

No właśnie nie, wystarczy tylko taki podział :stuck_out_tongue:

Skoro wiesz że wystarczy taki podział to poco ten post na forum?

Bo nie trzeba wymieniać bezpośrednio nazw typów tylko jak najwięcej kategorii do ktorych sie zaliczają (+ synonimy tych kategorii i ich angielskie odpowiedniki)… Dlatego pytam czy to co jest w 1 poście jest OK…

A na jakiej podstawie to robiłeś, z jakiego źródła korzystałeś? Jeśli to miała by być po prostu lista z wymienionymi kategoriami to same kategorie mogą być, ale jeśli to ma być hierarchia to już nie jest dobrze. Jeśli zaufać type_traits, to np. typ fundamentalny i skalar to nie to samo. (przynajmniej tak przyjąłem, że nazwy oddzielone ukośnikiem uznajesz za synonimy) Nie mówiąc już o takich kategoriach jak typy POD czy typy standardowo ułożone. Ogólnie chyba by trzeba mieć po prostu standard języka i na jego podstawie zrobić taką hierarchię.

Dlaczego :?: Jak to się sprawdza przez ten type_traits :?:

type_traits do nowa biblioteka standardowa w C++0x.

Tu masz listę metafunkcji (to te zaczynające się od is_): http://gcc.gnu.org/onlinedocs/libstdc++ … l#letter_I

Wedle tych metafunkcji:

→ typ fundamentalny to typ arytmetyczny lub void

→ typ skalarny to typ arytmetyczny, typ wyliczeniowy, wskaźnik lub wskaźnik na składową klasy (ale już np. nie void)

Zresztą typy można systematyzować wedle różnorakich kryteriów. Żeby to zrobić w miarę porządnie, trzeba by chyba mieć treść standardu C++.