[c++] Sprawdzanie temperatury procesora

Hej! Czy mozecie mi powiedziec jak w prosty sposob mozna dobrac sie do temperatury procesora/innych elementow komputera z poziomu c++ (ewentualnie prel-a). Wiem, ze mozna skorzystac poprostu w bash z sensors, ale nie satysfacjonuje mnie to rozwiazanie, bo zaklada, ze lm-sensors jest w systemie skonfigurowane, a tak byc nie musi.

p.s. Bardzo przeparszam za brak polskich znakow, ale nie ma na tym komputerze polskiego pakietu, a ja nie mam uprawnien root-a :frowning:

Sposób dobierania się do tych informacji jest różny w zależności od producenta płyty głównej. Nie ma jednego sposobu i jeśli chcesz coś takiego implementować uniwersalnie, musisz pogrzebać - może producent udostępnia jakieś API. Windows ma co prawda odpowiednią klasę WMI, ale mało który producent ją podobno implementuje.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa394493(VS.85.aspx

Do WMI można się dobrać z poziomu VB, JS, C++ i C#.

P.S. Zawsze można wejść na polską stronę i przenieść w schowku polskie znaki do pola edycji.

@ryan

Chyba nie zauważyłeś takich kluczowych słów jak “bash” lub “prawa roota”. uzi123 mówi o linuxie, a nie windowsie.

Wracając do:

Trzeba zajrzeć do katalogów /sys/class/thermal/thermal_zone*

Temperatura jest w pliku temp.

informacje o urządzeniu (np, że chodzi o procesor) są w podkatalogach cdev*/device

Po dokładniejsze dokumentacje zapraszam do googla.

Ha! Bardzo słuszne spostrzeżenie, kajam się. #-o