[c++] Sprawdzanie temperatury procesora

(Uzi123) #1

Hej! Czy mozecie mi powiedziec jak w prosty sposob mozna dobrac sie do temperatury procesora/innych elementow komputera z poziomu c++ (ewentualnie prel-a). Wiem, ze mozna skorzystac poprostu w bash z sensors, ale nie satysfacjonuje mnie to rozwiazanie, bo zaklada, ze lm-sensors jest w systemie skonfigurowane, a tak byc nie musi.

p.s. Bardzo przeparszam za brak polskich znakow, ale nie ma na tym komputerze polskiego pakietu, a ja nie mam uprawnien root-a :frowning:

(Ryan) #2

Spos贸b dobierania si臋 do tych informacji jest r贸偶ny w zale偶no艣ci od producenta p艂yty g艂贸wnej. Nie ma jednego sposobu i je艣li chcesz co艣 takiego implementowa膰 uniwersalnie, musisz pogrzeba膰 - mo偶e producent udost臋pnia jakie艣 API. Windows ma co prawda odpowiedni膮 klas臋 WMI, ale ma艂o kt贸ry producent j膮 podobno implementuje.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa394493(VS.85.aspx

Do WMI mo偶na si臋 dobra膰 z poziomu VB, JS, C++ i C#.

P.S. Zawsze mo偶na wej艣膰 na polsk膮 stron臋 i przenie艣膰 w schowku polskie znaki do pola edycji.

(etam) #3

@ryan

Chyba nie zauwa偶y艂e艣 takich kluczowych s艂贸w jak "bash" lub "prawa roota". uzi123 m贸wi o linuxie, a nie windowsie.

Wracaj膮c do:

Trzeba zajrze膰 do katalog贸w /sys/class/thermal/thermal_zone*

Temperatura jest w pliku temp.

informacje o urz膮dzeniu (np, 偶e chodzi o procesor) s膮 w podkatalogach cdev*/device

Po dok艂adniejsze dokumentacje zapraszam do googla.

(Ryan) #4

Ha! Bardzo s艂uszne spostrze偶enie, kajam si臋. #-o