[C#] updatequery

Zabrałem się za pisanie programu bazodanowego opartego o typowane Datasety i o ile selecty nie sprawiają mi trudności to zapytaniami typu Insert, update mam problem. Dokładniej rzecz ujmując - z bazy odczytuję dane o jakimś tam asortymencie i wpisuję je to textboxów w celu edycji. do tej pory update danych robiłem w ten sposób

string connectionString = utils.connection;

SqlConnection connection = new SqlConnection(connectionString);

connection.Open();

string updateQueryString = "UPDATE magazyn SET nazwa_towaru = @nazwa_towaru, stan = @stan, jednostka_miary = @jednostka_miary, cena_jedn = @cena_jedn, rodzaj = @rodzaj WHERE (indeks = @indeks)";

SqlCommand updateQuery = new SqlCommand(updateQueryString, connection);

updateQuery.Parameters.AddWithValue("indeks", indeksComboBox.Text);

updateQuery.Parameters.AddWithValue("nazwa_towaru", modyfNazwaAsortymentu.Text);

updateQuery.Parameters.AddWithValue("stan", modyfStan.Text);

updateQuery.Parameters.AddWithValue("jednostka_miary", modyfJednostkaMiary.Text);

updateQuery.Parameters.AddWithValue("cena_jedn", modyfCenaJednostkowa.Text);

updateQuery.Parameters.AddWithValue("rodzaj", modyfRodzajSprzetuComboBox.Text);

updateQuery.ExecuteScalar();

connection.Close();

Z tego co czytam na różnych stronach można to zrealizować w inny sposób, wywołując jakieś odpowiednie metody. Mógłby ktoś jakoś mnie przez to poprowadzić, bo nie daje mi to spokoju, a na stronach jak już jest coś napisane to bardzo chaotycznie.