[C++] Ustawianie informacji o programie (opis, wersja itp.)

Mam pytanie. Czy da się z poziomu kodu c++ ustawić informacje o programie takie jak np. opis? (chodzi o to żeby te informacje były widoczne we właściwościach pliku .exe ) jeśli tak to w jaki sposób?

Takie rzeczy jak opis, nr wersji, ikona pliku exe i inne specyficzne dla windowsa oraz windowsowych plików wykonywalnych informacje o pliku widoczne w oknie właściwości ustawia się zwykle w ustawieniach kompilatora (lub zintegrowanego z kompilatorem środowiska programistycznego) dotyczących parametrów kompilacji i pliku wynikowego.

Nie spotkałem się z tym by takie informacje definiować w kodzie samego programu (niezależnie od używanego języka programowania).

Takie rzeczy definiuje się w dyspozycjach dla kompilatora (zwykle są one zawarte w osobnym pliku zawierającym tylko te dyspozycje lub ewentualnie podawane jako parametry w linii komend do kompilatora) więc nawet jeśli da się zawrzeć te dyspozycje w samym kodzie programu to składnia (oraz to czy tak zadeklarowane dyspozycje będą przyjęte) zależeć będzie bezpośrednio od tego jakiego kompilatora używasz.

Ok dzięki. W projekcie Visual C# Express takie informacje ustawiałem w kodzie pliku AssemblyInfo.cs więc myślałem że ustawia się to za pomocą kodu w programie.

W C++ (nie CLI) pod windowsem masz coś takiego jak pliki resource (rozszerzenie rc). Tam ustawiasz wersje, producenta, grafiki, ciągi znaków.

Więcej info https://msdn.microsoft.com/en-us/library/zabda143.aspx

a jak tworzę pusty projekt to też się da tak zrobić? bo jak zalączałem resource.rc z innego projektu to coś się nawet kompilować nie chciało. Dawno to robiłem więc już nie pamiętam, ale też miałem problem z ustawianiem wersji itd.