[C# Visual Studio] Przycisk nawigacyjny i baza danych

Hej,

ponownie chciałbym się was poradzić.

Chodzi mi o stworzenie prostej nawigacji w programie tzn. zrobię sobie kilka stron Page1,Page2,Page3 itp… i chciałbym nawigować pomiędzy nimi.

Wiem, że mogę to wykonać w ten sposób tzn dla jakiegoś przycisku (zdarzenia Click) dodaję:

Działa to tylko wtedy kiedy moja klasa dziedziczy z klasy Page, w przypadku gdy jest to Window to taki sposób nie działa.

Chciałbym jednak, aby na samej górze nie pokazywał się ten pasek ze strzałkami w prawo/lewo (tak aby użytkownik nie mógł już wrócić wstecz) - jak sobie z tym poradzić ?

Drugie pytanie dotyczy ponownie bazy danych.

W jaki sposób zrobić bazę danych tak, aby była ona przechowywana w programie (loklanie) i aby użytkownik niczego nie musiał u siebie instalować tzn. dostaje ją razem z programem.

Chciałbym zrobić relacyjną bazę danych w postaci tabelek i wygenerować sobie jakiś plik, który wrzucę do programu i będę się do niego odwoływał - w czym taką bazę generować (jakiś program - najlepiej żebym mógł to zrobić na tabelkach graficznie, bez pisania kodu) ? Ktoś kiedyś radził mi, że może Access - ale w jakim programie to zrobić i jak wygenerować taki plik - czy skopiować go później do programu, czy on sobie sam go pobierze ?