[C+]Wczytaj plik, umieść w talbicy o odpowiednim rozmiarze

Witam.

Potrzebuję sposobu na tworzenie tablicy dostosowanej wielkością do rozmiaru pliku który chcę w niej umieścić.

Tablica ma mieć rozmiar tab[20,x] gdzie x będzie zmienną zależną od wielkości pliku.

Z góry dziękuję.

Wskaźniki, dynamiczna alokacja pamięci, operator new i delete - w pierwszym lepszym tutorialu to jest.

Widzę że jesteś niezbyt uważny :smiley:

To nie jest C, więc new i delete niezbyt mu pomogą.

Czemu mu mają nie pomóc? Robisz tablice wskaźników na dany typ i w pętli je alokujesz. Ew. robisz jednowymiarową tablice. Żaden problem :wink:

No bo jeżeli to pascal to albo SetLength albo GetMem/FreeMem w zależności od sposobu deklaracji, jeżeli basic to dim/redim.

A na tytuł wątku patrzyłeś? “**[C+]**Wczytaj plik, umieść w talbicy o odpowiednim rozmiarze” :wink:

No nie zauważyłem :lol: Ale to nie C a tez nie C++ :lol:

Chodzi oczywiście o C++… Zostało C+ bo mi się miejsce w temacie skończyło:D

Wy mówicie operatory new i delete… Gdzieś jeszcze słyszałem o fseek i fread…? Który lepszy? I przede wszystkim który łatwiej opanować?

fseek i fread służą do czytania ze strumieni C… Chyba Ci o malloc i free. :wink:

EDIT: fseek służy do przesuwania kursora pliku. Jeśli nie wiesz co to kursor, to poczytaj jakiś tutorial/książkę traktującą o operacjach na plikach.

fseek, może pomóc w określeniu rozmiaru pliku, a za pomocą fread można plik wczytać, operator new do przedzielenia pamięci a delete dla jej zwolnienia. Wiec tak czy owak opanować trza całość.

No to wszystko jasne(haha):smiley: Dzięki bardzo i pozdrawiam!!