[C++/WinAPI] Dialog się nie odświeża (UpdateWindow)


(Sferis) #1

Witam.

Najpierw opiszę co dany fragment programu ma robić:

jest ComboBox z trzema elementami. Po wybraniu pierwszego elementu mają obok pojawić się nowe kontrolki (Text i kolejny ComboBox). Są one tam umieszczone zawsze, tylko standardowo ustawione na niewidoczne, czyli wybierając pierwszy element miałyby stawać się po prostu widoczne.

PROBLEM: Implementuję kod, kompiluje się wszystko OK, ale w programie to nie działa. Podejrzewam, że przyczyną jest coś związanego z UpdateWindow, ponieważ pozostałe opcje raczej wykluczyłem. Kod zmieniający na kontrolkę widoczną jest na pewno dobry, bo zaimplementowałem go dla testu do wiadomości WM_INITDIALOG, która tworzy dialog i wszystko działa. Kolejną sprawą, którą sprawdziłem jest poprawna obsługa tego ComboBox'a, czy on reaguje, którą pozycję się wybierze. Ustawiłem, że wybierając pierwszą pozycję ma zamknąć okno - i zadziałało. Więc to też wykluczamy. Więc pozostaje chyba tylko problem odświeżenia okna ...

OTO KOD (zaimplementowany w obsłudze wiadomości WM_COMMAND):


(Fiołek) #2

Musisz odświeżyć kontrolki. Przed UpdateWindow dialogu dodaj UpdateWindow(hEG_text).


(Sferis) #3

Niestety nic to nie dało.

UPDATE: Spróbowałem zrobić podobną operację, ale z innym typem kontrolki - mianowicie zamiast Static Text zrobiłem dla testu Combo Box i ... WSZYSTKO DZIAŁA! A więc jest tylko problem z aktualizacją tej jednej kontrolki ... Proszę o pomoc.


(Fiołek) #4

A pokazałeś tę kontrolkę w ogóle? Zrób dla niej ShowWindow z drugim parametrem = SW_SHOW.


(Sferis) #5

Działa :slight_smile: Wielkie dzięki :slight_smile:


(system) #6

UpdateWindow() nie jest tu potrzebne :smiley: