C:\WINDOWS\system32\drivers - "yndrgwet"

Witam wszystkich.

Mam pewien problem z wirusem o nazwie yndrgwet w system32/drivers. “Załapałem” go prawdopodobnie z jednej ze stron lekceważąc informacje o grożącym niebezpieczeństwie. Pliku nie da się usunąć normalną metodą bo “Nie można odczytać z pliku lub dysku źródłowego”, avastem nie da się go zeskanować, a plik jest podczepiony oczywiście pod system (yndrgwet.sys). Jeżeli to przez ten wirus to powoduje spowolnienie pracy procesora, bo w niektórych grach odczuwalne są laggi których nigdy przedtem nie miałem, plik ten na pewno nie należy do normalnych funkcji systemu ponieważ został utworzony 14 grudnia a zmienia się cały czas więc na 100% jest to jakiś robak, proszę was o pomoc i ewentualnie jeżeli coś jeszcze dodać to też proszę was abyście napisali.

Pozdrawiam.

Przed uruchomieniem poniższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Pokaż logi:

:arrow: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

:arrow: System Repair Engineer

Smart Scan -> klikasz Scan.

Po skanie klikasz w okienku Save Reports i wklejasz zawartość powstałego logu.

:arrow: GMER

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

(Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu Uruchom jako Administrator… ).

Najważniejszy wśród tych jest log GMER i go postaraj się wstawić w pierwszej kolejności.