[C++/Windows] Uruchomienie programu ze skryptu

Mam program w C++/CUDA pod Windows i potrzebuję uruchomić mój program dla różnych danych. Na linuksie idzie pisać skrypty i podawać argumenty do programu przy uruchomieniu. Podejrzewam, że na Windows też idzie coś takiego zrobić. Sęk w tym, że nie wiem jak.

W jaki sposób podać argument przy uruchomieniu programu w Windows?

W jaki sposób i w czym napisać skrypt, który uruchomi go kilka razy dla różnych argumentów?

Jak odpalisz windowsową konsolkę (Start -> Uruchom -> cmd -> OK) to możesz nią uruchamiać programy wpisując nazwę (ścieżkę) pliku wykonywalnego (jeśli nazwa zawiera spacje to musi być podana w cudzysłowie), argumenty możesz podawać po nazwie programu rozdzielone spacjami, np.

program arg1 arg2 arg3

Kilka takich poleceń możesz zapisać w pliku tekstowym (każde polecenie w osobnej linijce) z rozszrzeniem .bat, np.

program 1 2 3

program 4 5 6

program 7 8 9

Kolejne polecenia bedą wykonywane po zakończeniu poprzednich.

Dzięki za pomoc! Udało mi się uruchomić program z argumentem, ale pojawił się inny problem.

Kolejne polecenia są wykonywane po kolei i program jest uruchamiany kilka razy z różnymi parametrami od razu. Jak zrobić, żeby kolejne polecenie uruchomiło się dopiero po wykonaniu programu z wcześniejszego polecenia?

Przy uruchamianiu programu ze skryptu, interpreter domyślnie powinien czekać na zakończenie programu, dla pewności możesz spróbować

start /wait program

Możliwe też, że program, który uruchamiasz nie robi wiele wartościowego, tylko uruchamia inny program a sam się kończy, co trochę komplikuje sprawę, bo interperter czeka tylko na ten, który sam uruchomił a nie czeka na procesy potomne.

/wait rozwiązało sprawę, dzięki.