C# wzorce projektowe - proxy

Czy ktoś z Was ma może jakieś przykłady wykorzystania tego wzorca.

http://www.microsoft.com/poland/develop … sharp.mspx

i wiele innych żeczy

Podstawy to ja mam.

A słowo rzeczy to się przez pisze tak: rzeczy.

Podany przez frankoxp link jest kompletnie z biodra. Klasyczna odpowiedź człowieka, który nie wie o co chodzi. :roll:

Proxy wykorzystuje się jako bufor pośredniczący w dostępie do danych. Zastosowań jest bez liku a sama koncepcja jest stara jak świat i obecna np. w postaci stubów COMowych. Podstawowe zastosowania to

  • kontrola dostępu do właściwego obiektu lub jego elementów (np. dodatkowa logika dostępu do otwartego obiektu)

  • kontrola czasu życia obiektu (np. późna inicjalizacja)

  • cache danych

  • remoting

Pytanie jest mało precyzyjne i niedbałe, więc i odpowiedź nie może być powalająca…

Oki Ryan , a czy posiadasz jakieś przykłady wykorzystania

ewentualnie jakieś linki, aby można było sobie coś więcej poczytać na ten temat.

Powtarzając to samo nieprecyzyjne pytanie drugi raz nie zwiększasz jego precyzji. Przykłady wykorzystania = kod? Aplikacje? Problemy? To zdanie jest tak niejednoznaczne, że mogę odpowiedzieć poprawnie trzema słowami a Ty prawdopodobnie wciąż nie uzyskasz zadowalającej odpowiedzi. Bo pytanie było i jest nieprecyzyjne. Poza tym wciąż piszesz niedbale, choć wytknąłeś komuś innemu błąd ortograficzny. Zdania rozpoczyna się wielką literą, kończy (przeważnie) kropką.

Najlepszą lekturą będą google:

http://www.google.com/search?hl=en&clie … tnG=Search

I książki oraz artykuły z cyklu “patterna and practices”. Konkretnej książki nie polecę, bo nie pamiętam która dobrze ten wzorzec opisuje. I wciąż nie wiem co konkretnie na temat tego wzorca Cię interesuje.

Dzięki Ryan zapoznam się z lekturą.

Już poprawiłem swój styl pisania. Mam nadzieję że już nie będziesz mi zwracał uwagi, że nie zaczynam zdania z dużej litery czy też nie kończę zdania kropką.

A głównie mnie interesują mnie jak zastosować, gdzie można wykorzystać, po co używać, wady zalety. A wszystko to poparte przykładami najlepiej.

tak Rajan ja nie jestem zaawansowanym programistą w c,

lepiej mi wychodzi programowanie mikrokontrolerów i plc

chciałem chociaż trochę pomóc, dzięki rajan za podsumowanie.

Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

Jeśli używasz mojego nicka to pisz go poprawnie.

Heh, tak sobie spojrzałem w wątek, bo trzeba by się poduczyć trochę wzorców projektowych albowiem są niezmiernie przydatne. Nawet nie wiedziałem co to wzorzec Proxy, ale biorąc pod uwagę tylko to kryterium podane w pierwszym poście Rayan’a, doszedłem do wniosku że chyba używałem tego wzorca już wielokrotnie (Mówię chyba bo nie wiem na ile ma ten wzorzec określoną strukturę, a na ile jest umowny). W ogóle z wzorcami to jest tak, że często nawet ich nie znając, bezwiednie wykorzystuje sie je w projektach. :smiley:

Pozdr