C# wzorce projektowe - proxy

(_mnich) #1

Czy ktoś z Was ma może jakieś przykłady wykorzystania tego wzorca.

(Frankoxp) #2

http://www.microsoft.com/poland/develop ... sharp.mspx

i wiele innych żeczy

(_mnich) #3

Podstawy to ja mam.

A słowo rzeczy to się przez pisze tak: rzeczy.

(Ryan) #4

Podany przez frankoxp link jest kompletnie z biodra. Klasyczna odpowiedź człowieka, który nie wie o co chodzi. :roll:

Proxy wykorzystuje się jako bufor pośredniczący w dostępie do danych. Zastosowań jest bez liku a sama koncepcja jest stara jak świat i obecna np. w postaci stubów COMowych. Podstawowe zastosowania to

• kontrola dostępu do właściwego obiektu lub jego elementów (np. dodatkowa logika dostępu do otwartego obiektu)

• kontrola czasu życia obiektu (np. późna inicjalizacja)

• cache danych

• remoting

Pytanie jest mało precyzyjne i niedbałe, więc i odpowiedź nie może być powalająca...

(_mnich) #5

Oki Ryan , a czy posiadasz jakieś przykłady wykorzystania

ewentualnie jakieś linki, aby można było sobie coś więcej poczytać na ten temat.

(Ryan) #6

Powtarzając to samo nieprecyzyjne pytanie drugi raz nie zwiększasz jego precyzji. Przykłady wykorzystania = kod? Aplikacje? Problemy? To zdanie jest tak niejednoznaczne, że mogę odpowiedzieć poprawnie trzema słowami a Ty prawdopodobnie wciąż nie uzyskasz zadowalającej odpowiedzi. Bo pytanie było i jest nieprecyzyjne. Poza tym wciąż piszesz niedbale, choć wytknąłeś komuś innemu błąd ortograficzny. Zdania rozpoczyna się wielką literą, kończy (przeważnie) kropką.

Najlepszą lekturą będą google:

http://www.google.com/search?hl=en&clie ... tnG=Search

I książki oraz artykuły z cyklu "patterna and practices". Konkretnej książki nie polecę, bo nie pamiętam która dobrze ten wzorzec opisuje. I wciąż nie wiem co konkretnie na temat tego wzorca Cię interesuje.

(_mnich) #7

Dzięki Ryan zapoznam się z lekturą.

Już poprawiłem swój styl pisania. Mam nadzieję że już nie będziesz mi zwracał uwagi, że nie zaczynam zdania z dużej litery czy też nie kończę zdania kropką.

A głównie mnie interesują mnie jak zastosować, gdzie można wykorzystać, po co używać, wady zalety. A wszystko to poparte przykładami najlepiej.

(Frankoxp) #8

tak Rajan ja nie jestem zaawansowanym programistą w c,

lepiej mi wychodzi programowanie mikrokontrolerów i plc

chciałem chociaż trochę pomóc, dzięki rajan za podsumowanie.

(Ryan) #9

Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.

Jeśli używasz mojego nicka to pisz go poprawnie.

(Wojmak) #10

Heh, tak sobie spojrzałem w wątek, bo trzeba by się poduczyć trochę wzorców projektowych albowiem są niezmiernie przydatne. Nawet nie wiedziałem co to wzorzec Proxy, ale biorąc pod uwagę tylko to kryterium podane w pierwszym poście Rayan'a, doszedłem do wniosku że chyba używałem tego wzorca już wielokrotnie (Mówię chyba bo nie wiem na ile ma ten wzorzec określoną strukturę, a na ile jest umowny). W ogóle z wzorcami to jest tak, że często nawet ich nie znając, bezwiednie wykorzystuje sie je w projektach. :smiley:

Pozdr