[C++] Zamykanie zew. programu wpisanego w str. wejścia

Witam,

Ostatnio prosiłem o podanie mi kodu na uruchomienie zewnętrznego programu wpisanego w strumieniu wejścia, lecz teraz jeszcze potrzeba by mi było do zamykania programu. Inaczej mówiąc trzeba mi kod na zamykanie zewnętrznego programu niewymagającego wpisania danych programu w " ".

Może być to ‘łagodne’ zamknięcie, może być ‘zabicie’, ale najlepiej jak bym dostał oba kody.

Tu http://forum.dobreprogramy.pl/uzysk-dost-schowka-otw-zam-zew-programow-t542590.html#p3392119 już było o zamykaniu programów.

Żeby zakończyć jakiś proces musisz wiedzieć który; możesz od razu podać PID, możesz wyszukać po nazwie exeka, w przypadku aplikacji okienkowych też po nazwie/klasie okna.

Eh… Zapomniałem o tamtym temacie. Porobiłem 10 projektów i robię części ich po kolei i już mi się miesza w głowie… Miałem wrócić do tamtego tematu, ale w ogóle o nim zapomniałem…

Hmm… Tam jest notepad w " ". A jak tam użyć zmiennej z zawartością strumienia wejścia? Jeżeli dobrze rozumiem kod to wyszukuje PID, ale wymaga w cudzysłowiu…

Dodane 31.08.2013 (So) 21:14

std::cin >> Laczenie;

				dane_programu_zamk = "taskkill /IM "+Laczenie;


				system(dane_programu_zamk.c_str());

Takie coś zrobiłem, ale są napisy komendy…