C2D czy Celeron 3 Ghz w grach?

Jaki proesor jest lepszy do grania w gry C2D czy Celeron ? Na róznych stronach piszą że np do gothica III potrzebny jest proc minimum 2.6Ghz a przecierz ja bede miał proca C2D 2.13 Ghz . To znaczy że Celeron 3ghz jest lepszy od C2D ?? Tak mi koledzy mówią ale niewiem czy to prawda , wystarczy chociaż sprawdzić na ceny , ale chciałbym się upewnić :mrgreen:

Celeron zobacz sobie po cenie celeron 3 ghz ~160 zł corek ~700 zł, cenowo już widać co jest lepsze.

Kup Core 2 Duo, jak chcesz grać w tego Ghotica czy jak mu tam.

Zamiast 6400 lepiej 4300 lub 6300

Zmień kolegów :stuck_out_tongue:

pozdrów kolegów środkowym palcem :slight_smile:

C2D jest o stokroć milionów razy lepszy niż jakikolwiek pentium czy celeron, nie patrz się na Ghz bo są one teraz mało istotne, może kiedyś tak, ale teraz liczy się architektura… prawdopodobnie nie zrobią już procesorów o większym taktowaniu bo fizyka ich ogranicza, ale za to można zawsze iść krótszą drogą i znaleźć inny sposób, aby dany procesor był wydajny…tyle!

Core 2 Duo E6400 :!: :!:

I Tobi ma racje ;]

Mniej kosztuje a nadrobi tą różnice przez OC bez problemu.

ok.dzięki . Właśnie wróciłem z firmy gdzie będe składał kompa . Komputer już zamówiłem . Powiedzcie mi czy spełnia norme żebym kiedyś np sobie popykał w Need For Speed Carbon :mrgreen: Sprzęt :

Płyta Główna : Gigabyte GA-945PL-S3 INTEL 945PL SOCKET 775 ( PCX/DZW/GL) aha i jeszcze jedno. Facet z firmy powiedział mi że ta płyta głowna ma zintegrowano karte graficzną jednak jak sprawdziłem na necie to się mylili :frowning: . To nic i tak za tydzień kupuje najprawdopodobniej Gigabyte Ge Force 7600 GT lub GS niewiem co lepsze

Procesor : :frowning: Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2mb :frowning: (chciałem innego)

Pamięć : ( jakaś lipna :frowning: ) Elixir DDR2 512 razy 2 PC533

Nagrywarka LG

Dysk: 160 GB HDD Caviar

Zasilacz : chyba troche słabiutki : 380 W

Czy to chodz troche spełnia norme ?

Nie wiele gorszy od FX 62

Bo nie ma, 945P powinno być G, lepiej Asusa na NF 650i SLi lub 965P.

Radeon 1650XT na ddr3, Palinta Sonic 7900GS DdR3

Elixir jedni mówią że dziadowskie, a inny chwalą, lepsze były by Goodramy 667 (cena podobna)

Seagate 7200.10

Firma?

Zmień zamówienie.

Sklep również… bo coś za dobrych części ci nie włożyli :?

No i powiedz jeszcze ile od Ciebie za ten zetsaw chcą?

Za wszystko chcą 1800 zł . Drogo jak za takie częsći ?? aha i zmiana w płycie głównej . Będe miał ( niewiem czy to lepsze ) Gigabyte GA-965P-S3

Do C2D minimum:

C2D E6300

Asus P5N

2x512MB GoodRAM 667

Saegate … AS lub Samsung (na SATA)

Antec/Topower/Tagan (bez wersji U-15).

  • grafa

A co by się stało gdybym do C2D wstawił płyte Gigabyte GA-945PL-S3 ?? Czy mógłby wybuchnąć czy co ?? :mrgreen: :mrgreen:

Możliwości OC spadną, i różnie może być z wydajnością…:roll:

Owa płyta obsługuje DDR2: 400,533 co jest na C2D bardzo kiepską pamięcią. C2D lubi wysokie takty pamiątek min 667. Ponadto płyta ta ma magistrala FSB : 533,800 a C2D e6300 leci na 1066.Ogólnie wydajność spadnie.

Zrobisz wielki błąd biorąc takiego szrota :wink:

Ok wprowadziłem pare poprawek :

Płyta głowna : Asus P5N-E

ram:2 RAZY 512 GOODRAM

moze tak być ? Plizz nie piszcie żebym coś zmienił bo już z 5 razy dzwoniłem do tego sklepu :mrgreen:

Tak.

Podaj lepiej cały cfg :stuck_out_tongue:

Sprzęt:

Płyta główna : ASUS P5N-E ( taka jak wczesniej podałem)

Procesor : Core 2 Duo 1.86 GHZ

RAM : GoodRam 512 dwie sztuki ( Niestety niewiem jaki ten RAM ale taki co pasuje do płyty )

Zasilacz : Najprawdopodobniej Hieftec czy coś takiego 400 W

Obudowa : niewiem jaki model

Karta graficzna : GF 7600 ( czym się rózni gt od gs ?? )

Napęd : Nagrywarka LG DVD REC LG GSA-H10N OEM

Dysk twardy : HDD CAVIAR 160 GB

DDR2 667Mhz kup 1Gb w jednej kości, a za np. pół roku dokupisz drugą.

O ile się nie mylę to 70Mhz :mrgreen:

O/C GSa i mamy wersję GT, a nawet lepszą

Seagate/Samsung

Przyda się Szef 450W

prędkością zegarów i ceną. Ale bierzez np. Palita 7600GS i podgonisz z zegarami bez problemu.

Ewentulanie x1650XT lub 7900GS.

Seagate Barracuda 7200.10 xxxxxxx AS lub Samsung.

DDR2 najlepiej Pro z prędkością 800MHz. Ewentualie kupujesz jendą kość 1GB i drugą dokupujesz za niedługi czas.

Chieteck. +20zł i masz 450W.

Chieftec ale 450 zł +20 zł

Firma i na jakich kościach, sklep może się postarać i wcisnąć na ddr1 lub 2, od gt różni się 60 mhz na rdzeniu. Zamiast 7600 kup Radeona 1650XT na ddr3, lub Palinta Sonica 7600GS/7900gs na ddr3

Jak nie zależy Ci na LS to Pionieer 111d

Seagate z serii 7200.10