C2D E6600 odpali na tej płycie?

(Zombiepox 8) #1

Witam. Mam pytanie. Czy C2D odpali na płycie gigabyte - ga-945plm-s2 (rev 1.1)? Płyta ma szynę FBS 800MHZ, a c2d potrzebuje aż 1066MHZ. Lecz na Stronie z procesorami do płyty pisze tak:

| Intel | Core™ 2 Duo E6600 | 2.40GHz | 4MB |   | 1066 | F1
|

I sam nie wiem czy kupić c2d e6600 czy zostać czy pentium d 925. Słyszałem ze różnica jest kolosalna wiec się pytam.

Oto link do strony: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2377

(Odyniec_Stary) #2

Będzie działać, ale z FSB obniżonym do właśnie 800 MHz.

Zmianę z bardzo nieudanego Pentium D na pewno zauważysz. 

(S3BA_) #3

Będzie działał ale na 1800 a nie 2400. Poszukaj lepiej czegoś z serii 4500/4600/4700.

(Zombiepox 8) #4

Nie jestem takim znawcą. Co muszę zrobić w bios?

(ADR1991) #5

Chyba nic nie musisz robić, albo o czymś nie wiem.

(Semtex) #6

@Matusz6   

Na forum piszemy w języku polskim, używamy “ś, ć, ź, ż, ą, ę, etc.”, oraz znaków interpunkcyjnych, proszę użyć przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu posta i dokonać zalecanych poprawek w treści posta/ów i tytule wątku. Dziękuję za uwagę.

(S3BA_) #7

Do obsługi procesora E4500 wymagany jest bios w wersji min.F6.

Jeśli masz starszy to musisz go zaktualizować, służy do tego narzędzie @BIOS.

Jeżeli nie czujesz się na siłach tego robić oddaj komp od serwisu aby wgrali Ci nowszy bios oraz zamontowali procesor bo to też nie jest czynność prosta i łatwo coś uszkodzić.

(sensu) #8

E4600 znajdziesz za 20 zł (cena razem z przesyłką). E4700 trudno znaleźć w rozsądnej cenie.

Ile masz Ram? 2gb? Jeśli mniej to może dokup przy okazji.

(Zombiepox 8) #9

Ram’u mam 2GB DDR2. Jedną kość 1GB chcę wymienić na 2GB i będę miał 3GB ram. Chyba się skusze na e4600 i mam pytanie czy jak zaktualizuje BIOS to będzie mi dalej działał pentium d 925? Jeśli zmienię na e4600 zobaczę różnicę w FPS’ach?

Postanowiłem że sam zaktualizuje BIOS. Lubię robić cos w komputerach, ale nie na dużą skale. Poszukałem poradnika i za pomocą programu @Bios udało się mi zaktualizować BIOS do wersji F6. Czy teraz mogę przystąpić do wymiany procesora na c2d e4600?

(askow) #10

Możesz.

(sensu) #11

Zależy od gry, ale ogólnie powinno być lepeij