C2Duo jednak gorsze od athlona 4200+?

(system) #1

Jak w temacie przeczytajcie i się wypowiedzcie.

http://www.oc-forum.org/Intel-Core-2-Du ... t9233.html

Mnie to co najmniej zaskoczyło, bo wszędzie piszą że Core 2 Duo biją athlony w tej klasie cenowej.

(Wigrus1) #2

procki na standardowym taktowaniu, tak więc pewnie x4200 jest wydajniejszy, ale licząc OC to wg mnie c2d jest lepszy.

(system) #3

No tak, ale Athlona też da się podkręcić, więc nie wiadomo do końca :slight_smile:

(piotrekplay) #4

athlony są dużo lepsze dla graczy (i nietylko ;)) od wynalazków intela. Są dużo wydajniejsze przy niższym taktowaniu :smiley:

(Firekage) #5

Brawo. Kolejny doinformowany fanboj AMD.

Chlopcze…czasy sie zmienily. Intel przestal dowalac GHZ’ty do swych prockow i zmienil architekture. Teraz gdy idzie o wydajne proce to tylko C2D beda ci ludzie wskazywac. A po o/c z AMD w sumie nie ma co zbierac.

(freedom) #6

a gdzie dowody?

jak napiszę, że mój Sempron 2300+ bije C2D na głowe to też niektórzy uwierzą? :stuck_out_tongue:

przecież kolo na tamtym forum nie dysponował żadnymi screenami.

jak dla mnie nie ma o czym dyskutować.

(Wigrus1) #7

no racja, a jeszcze chyba syntytekami straszył :stuck_out_tongue: jak dobrze pamiętam :smiley:

(system) #8

Ciekawe czemu napisał, że w proline polecali mu athlona :stuck_out_tongue:

Ale i tak jestem za C2Duo :slight_smile:

(Dup) #9

Hmmm

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%22 … Google&lr=

Core 2 DUO wyraźnie o ok. 20-25% lepsze od Athlon X2. Tyle że zapomnieli o jednym - X2 można zapewne NIEZIEMSKO podkręcać. Jak nieziemsko ? Przykład : Mój sempron 3000+ podkręciłem na 4200+ (o 40% więcej) i tylko dlatego tak mało, że płyta główna mi na więcej nie pozwala.

Taktowanie z 1803Mhz na 2530Mhz, wzrost wydajności DOKŁADNIE o 41% - sprawdzone. Przy czym temperatura w cieniu 30 stopni a w słońcu (100% zużycia) 45-50.

Dodam tylko że EKSTREMALNIE ZAJEŻDŻAM mój procesor przy konwersji filmów i praktycznie z 18 godzin na dobę chodzi na 100% zużycia. Żadnych problemów ze stabilnością czy przegrzewaniem. Maksimum dochodzi do 55 stopni.

I to wszystko na BOXOWYM WIATRAKU!!

Jeżeli X2 da się kręcić podobnie, to ja dziękuję za Core2Duo.

(Wigrus1) #10

BlackMan chyba zapomniałeś, że c2d też się nieziemsko podkręca.

(Dup) #11

Serio ? To COOL. Muszę się poważnie zastanowić co będę następnym razem kupować…

Ostatnio kupiłem mojego kochanego semprona CMOK CMOK :spoko:

Producenci się ścigają, a korzystają użytkownicy !!

(system) #12

Coś cięzko mi uwierzyć :stuck_out_tongue: Może jakieś screeny:P??

(freedom) #13

a zobacz sobie ten temat:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=122213

przy A64 na DFI jest nawet 80% przyrostu MHz :smiley:

(system) #14

No, ale C2Duo tam jeszcze nie ma:P Czekam aż ktoś z DP wykręci na maksa E6300 :slight_smile: .Nie chcę nic sugerować ale afcio ma takiego proca, powtarzam jeszcze raz - ja nie chcę nic sugerować :mrgreen: .

(Dup) #15

Niedowiarek z ciebie. z 3000+ na 4200+ to JESZCZE NIC - TOTALNY DROBIAZG !!

Już kiedyś wrzucałem screeny… Poczekaj chwilę to moze cos wygrzebię…

Złączono Posta : 17.09.2006 (Nie) 17:21

UPDATE :

No masz niedowiarku. A może ci wysłac filmik nagrany z pulpitu, bo zaraz powiesz że obrazek przerobiony Photoshopem ?

procek.jpg

temp01.jpg

(Wigrus1) #16

oj bez przesady 280 mhz to jeszcze nie jakaś masakra żeby się tym chwalić, ale wynik szanuję.

Ja to mogę napisać jak kupię już nie długo infinity na Am2 :stuck_out_tongue:

(Dup) #17

DOKŁADNIE !!

Docelowo chciałem 320 Mhz, ale płyta już przy 300Mhz nie chce kompa wystartować.