C2Q Q6600 Bardzo wysoka temperatura

witam, od jakiegoś czasu mam problem z prockiem a mianowicie grzeje się on niemiłosiernie, chłodzenie zamontowane dobrze, pasta nałożona no i w tej chwili jak to pisze mam 75C :frowning:

Aż strach grę odpalić bo będzie ze 100C :frowning:

super…teraz mam 80C jak odpaliłem gg :expressionless:

Czy radiator jest ciepły? Jeśli nie - pasta źle nałożona.

Być może jest to wina zasilacza, który podaje złe napięcia. Zazwyczaj sie tak dzieje przy zasilaczach typu NoName.

Albo za mocno kręcony (za wysokie napięcie zasilania), a za słabe chłodzenie, uszkodzony lub przekłamania w odczycie temperatury CPU.

hmm win7 dodatkowo zamiast oceniać mi procka jak zawsze na 7 to wycenił na 6.3… ogólnie w jednej grze mi chaczy dźwięk i teraz to już wiem że to chyba przez procka, zasilacz jest w podpisie i nie jest “noname”, w sumie możliwe, ze to chłodzenie nie przylega do proca bo jest lipnej jakości montowanie, myśle żeby zamienić te plastikowe zaczepy na jakieś śruby ale nie wiem jak to zrobić…

UPDATE

Troche sobie z tym poradziłem przynajmniej tymczasowo, pourywałem te nieszczęsne zaczepy od radiatora, położyłem kompa na boku i zwyczajnie położyłem to chłodzenie na procku…i jakies wkrety powkladalem tak na odczep żeby się nie ruszało i mam w tej chwili ~50C, i tak dużo no ale lepsze to niż 80 :slight_smile:

Są czasem takie typy chłodzenia, że trzeba nałożyć nieco więcej pasty na procesor, ponieważ trochę jej wchodzi pomiędzy rurki cieplne.

Wszystko zależy od konstrukcji. Albo też jest za mały docisk lub źle zamontowane.

Bezpieczniej będzie zmienić chłodzenia na nowe - chociażby taniego Spartana od SilentiumPC.

Znajomy miał to samo na procesorze AMD nie można było zainstalować nawet systemu ponieważ procek trzymał się tylko na paście i komputer leżał na boku tak samo jak twój teraz . Poleciłem mu zmianę chłodzenia na taniego Spartana HE924 wydał raz a dobrze 70 zł i ma święty spokój z procesorem

Na razie taka prowizorka i musi wytrzymać 2 tyg aż zamotam nowe chłodzenie :slight_smile: