C702 - wolno działa

Witam

Posiadam ten telefon od pół roku, poza tym że się strasznie rysa w kieszeni to wolno chodzi.

Wpisuję jakiś nowy numer naciskam połącz i czekam 5 niekiedy 10 sekund na reakcję, mam kartę pamięci 2GB i dużo miejsca wolnego.

Co może być przyczyną wolnego działania telefonu? Czy upgrade oprogramowania może pomóc?

Czy bez karty pamięci działa szybciej? Jeśli tak - przyczyną jest karta.

Co do upgrade oprogramowania, to przecież jest mocno zalecane, aby aktualizować, gdy producent opublikuje nową wersję, zatem aktualizuj i sprawdź efekt.

Przyczyną może być słaby sygnał nadajnika, sprawdź czy wyłączyłeś 3G. Ja swój zaktualizowałem, ale różnice przy najmniej u mnie nie występują. Może tylko to że lepsza współpraca była z słuchawką bluetooth na starszej wersji. Możliwe że masz wolną kartę i to powoduje spowolnienie menu telefonu, lecz nie powinno to wpływać na dzwonienie bo numery zapisujesz na karcie SIM lub w pamięci telefonu.

Aktualizacja nie powinna zaszkodzić. Na wszelki wypadek poszukaj w necie wersję oprogramowania którą posiadasz i nie zapomnij zrobić kopi zapasowej.

U mnie chodzi przyzwoicie przy karcie 4 giga Sandiska a mam ją załadowaną prawie do końca…

Aktualizację softu zrób koniecznie!

Fakt że telefon strasznie się rysuje mimo iż miał mieć wzmocnioną obudowę… dlatego noszę go w ochronnej “skarpetce”.

Masz ustawioną “ruchomą” tapete? U brata w k800i jeśli takową się ustawi telefon działa podobnie :expressionless:

Tapety wyłaczyłem bo bateria krócej chodzi, to samo z 3G - wyłączyłem.

Zrobilem upgrade oprogramowania ze strony SE i telefon działa zdecydowanie szybciej.

Dziękuje za pomoc

Pytanie do was czy jasność telefonu zdecydowanie wpływa na długość czuwania telefonu? Telefon ma wyświetlacz w technolo LCD?(chyba) a w monitorach lcd większe zużycie prądu jest kiedy mamy ciemny ekran, bo trzeba tłumić kolory.

Ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

jak ustawisz w telefonie mniejszą jasność to diody podświetlające dostają mniej woltów czyli mniej żrą baterię… ja w n-gage wyłączyłem podświetlenie klawiatury i przycisków :stuck_out_tongue: i teraz z paru godzin potrafi 3 dni trzymać…